O historii

O historii - Plútarchos | Dcparkrx.org

...ímavosti života v Praze - odebírej Pražského cyklistu ... O HISTORII - YouTube ... . Rw?cy nurt historii. Zapiski o XX i XXI wieku by n/a and a great selection of related books, art and collectibles available now at AbeBooks.com. Stanisław Michalkiewicz,Leszek Żebrowski w debacie o mniejszościach narodowych w Polsce (arch.) Daj suba! Wspieraj wolność wypowiedzi! Obejrzyj inne nagrania... genialny wykŁad michalkiewicza o historii i teraŹniejszoŚci polski i europy - to jest geniusz!! - duration: 1:04:25. boo bla 526,558 views. 1:04:25. O historii, Warszawa. 3. ... Citáty o histórii (92 citátov) | Citáty slávnych osobností ... . boo bla 526,558 views. 1:04:25. O historii, Warszawa. 3.2K likes. Z pasją o historii i książkach O snech, O naději, O lásce, O smrti „Žádný člověk, který si myslel, že ochrání svou svobodu tím, že se stane neškodným pro své nepřátele, v historii nepřežil." — Dean Acheson americký politik 20. sto...

INFORMACE

AUTOR
Plútarchos
DIMENZE
9,80 MB
NÁZEV SOUBORU
O historii.pdf

POPIS

Plútarchos (po 45-po 120) z řecké Chairóneie patří k nejznámějším jménům antické literatury. Proslavily ho především Životopisy slavných Řeků a Římanů (vyd. v AK 2006 a 2007), v nichž vylíčil životní osudy významných řeckých a římských osobností. Mimoto je autorem více než dvou set drobnějších děl, jež věnoval nejrůznějším, především etickým otázkám lidského života (v AK soubory O lásce a přátelství, 1987, O politické činnosti, 2014). Z nich čerpá i svazek O historii, obsahující čtyři pojednání, věnovaná nejslavnějším obdobím a nejproslulejším představitelům řecké a římské historie (O Štěstěně Římanů, O Štěstěně či Zdatnosti Alexandra, Proslavili se Athéňané více ve válce než v umění?). Plútarchos líčí, jak se přitom uplatnila bohyně Tyché (Štěstěny) soupeřící s Areté (Zdatností) a dokládá řadu příkladů z dějin politických a dějin umění.

Chcete si přečíst knihu?O historii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Plútarchos. Číst O historii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY