Karel IV. - Císař a císařovna

Karel IV. - Císař a císařovna - Josef Bernard Prokop | Dcparkrx.org

... ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Karel IV ... Karel IV. - Císař a císařovna (Josef Bernard Prokop ... ... . - Císař a císařovna je volným pokračováním knihy Karel IV. - Tajný deník, která mne zcela uchvátila. Výborně se čte, a jelikož příští rok 14. května 2016 vzpomeneme 700 let od narození tohoto panovníka, „bude Karla všude plno". Hledáte Karel IV. - Císař a císařovna - CDmp3 (Čte Jiří Dvořák) od Prokop Josef Bernard? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Karel IV. - Císař a císařovna. Při ... Josef Bernard Prokop - Audioknihy ke stažení ... . 33 prodejen po celé ČR Karel IV. - Císař a císařovna. Přidat recenzi Autoři; Interpreti; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Nakupte společně - Karel IV. Tajný deník. Kniha Karel IV. - Císař a císařovna patří do série Karel IV. Tajný deník. Z této série Vám nabízíme celkem 2 knihy za zvýhodněnou cenu 472 Kč. Karel IV. - Císař a císařovna (2016) Přidal: Premek | Duben 12, 2016. Josef Bernard Prokop. Audiokniha. Režie Michal Bureš. Čte Jiří Dvořák. Natočeno duben 2016. Vydalo OneHotBook 12. 5. 2016 (AK094; EAN: 8594169480947, 1 CD mp3, celkem 9 hodin 22 minut). Pozn.: Jaký byl pro krále Karla IV. rok 1363? Karel IV., český král a římský císař, i po více než šesti stoletích stále inspiruje badatele, spisovatele a všechny, kdo se zajímají o historii českého státu. Byl to jistě silný a významný panovník. Ale jaký byl člověk? Jak zvládal roli manžela a otce? V čem chyboval? Co mu přinášelo radost? Odpovědi na tyto otázky i mnoho dalších nalezneme v Tajném ... Jaký byl pro krále Karla IV. Vážení čtenáři, při objednávce nad 399,- od nás máte dopravu ZDARMA, svou zásobu čtení si můžete objednat poštou, PPL, anebo osobně vyzvednout přímo v Paláci knih Luxor. ... Karel IV. - Císař a císařovna - CDmp3 (Čte Jiří Dvořák) ......

INFORMACE

AUTOR
Josef Bernard Prokop
DIMENZE
4,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Karel IV. - Císař a císařovna.pdf

POPIS

Karel IV., český král a římský císař, i po více než šesti stoletích stále inspiruje badatele, spisovatele a všechny, kdo se zajímají o historii českého státu. Byl to jistě silný a významný panovník. Ale jaký byl člověk? Jak zvládal roli manžela a otce? V čem chyboval? Co mu přinášelo radost? Odpovědi na tyto otázky i mnoho dalších nalezneme v Tajném deníku. Ve druhém svazku se přenesme se spolu s Karlem do roku 1363. To byl rok bohatý na události, ale ani roky další neslibují příliš mnoho klidu. Sňatkem s Alžbětou vzal Karel vítr z plachet pouze jednomu ze svých protivníků, ještě jich zůstává dost. Královští manželé se pokoušejí nalézt společnou řeč. Alžběta se snaží zapojit do politického dění a přispět svému muži, což neznamená, že schvaluje vždy jeho jednání. Její naděje se upnou ke korunovaci, která ji podle jejího názoru učiní nadřazenou králi Václavovi, jejímu nevlastnímu synovi. Karel se mezitím chystá definitivně zúčtovat se svým zetěm a současně nepřítelem, vévodou Rudolfem Habsburským, avšak věc dopadne trochu jinak, než předpokládá. Kromě přípravy na císařskou korunovaci a slavnou římskou jízdu musí Karel řešit křížovou výpravu a nebezpečí z toho plynoucí, pátrá po odkazu své matky a vrahovi svého otce. Bitva u Crécy totiž probíhala trochu jinak, než si Karel dlouhá léta myslel. Citelně ho zasáhne ztráta nejvěrnějšího přítele a důvěrníka Arnošta z Pardubic. Kdo jej nahradí? Bude to císařovna Alžběta, jež se po jeho boku mění z tvrdohlavé dívky v silnou osobnost?

Chcete si přečíst knihu?Karel IV. - Císař a císařovna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Bernard Prokop. Číst Karel IV. - Císař a císařovna Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY