Když život ještě býval náš

Když život ještě býval náš - Marian Izaguirre | Dcparkrx.org

...u, včetně masové nezaměstnanosti. „Potíže bude mít celá ekonomika, ale ne (všechna odvětví) najednou," dodal ... Když život ještě býval náš - Biblio ... . Býval jsem násilníkem. MŮJ PŘÍTEL a já jsme utíkali tak rychle, jak to jen šlo, dokud jsme nedoběhli k řece v blízkosti města, kde jsem bydlel. ... Po propuštění ještě násilnější ... Když náš syn vyrostl, vstoupil také do služby plným časem. Nyní pomáhá při různých úkolech v místním sboru. Oproti předsevzetím jsem ještě nezačala s jógou ani s italštinou, ale videa i učebnici už mám! Můj muž je o ... Když život ještě býval náš - Biblio ... . Oproti předsevzetím jsem ještě nezačala s jógou ani s italštinou, ale videa i učebnici už mám! Můj muž je od 17. března doma, stal se z něj odborník na pečení kváskového chleba. A Reshmi je celá šťastná, že má pána smečky nadosah. Když nakrátko odjedeme, málem boří plot. Naše myšlenky spoluvytvářejí náš život. Slabé myšlenky vytvářejí slabého člověka. Lítostivé myšlenky lítostivého člověka. Milující myšlenky milujícího člověka. Život není složitý, to jen my si ho komplikujeme, když zasazujeme nepřejícná, nespokojená a ustrašená semínka do své hlavy. Knihovny nejsou jen místem pro půjčování knih, ale také centrem kulturního života obcí. Mnohde však přežívají jen díky nadšeným knihovníkům. V Široké Nivě hledají Petr s Lukášem osobitou cestu k vlastnímu životu, k přírodě i k ostatním obyvatelům jesenické obce ... Jiří Straka se nakonec ke všemu přizná, i když 16-ti letého mladíka by si nikdo s takovými činy nespojoval. Nicméně „vyfasuje" 10 let ve vězení, a to díky svému nízkému věku, jako dospělý by byl býval popraven. Po výkonu trestu je mu soudem nařízena ještě sexuologická léčba v Psychiatrické léčebně v Opavě....

INFORMACE

AUTOR
Marian Izaguirre
DIMENZE
8,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Když život ještě býval náš.pdf

POPIS

Po dobách "když život ještě býval náš" se stýská Lole, jedné z hlavních postav tohoto mnohovrstevnatého románu o životě, o politice, ale hlavně o knihách. Život, o který ji i jejího manžela Matíase připravil režim diktátora Franca, byl plný iluzí, literatury, kavárenských debat a nadějí do budoucna. Pak ale přišel rok 1936 a s nástupem generála Franca k moci se život změnil v boj o přežití a dnes, po patnácti letech, třou Lola s Matíasem bídu s nouzí a jediné, co jim zbývá, je zastrčený krámek, ve kterém nabízí na prodej sentimentální románky, zapomenuté klasiky a pastelky. A právě tady se Lola seznámí s Alicí, ženou, jež v knihách našla smysl života. Usazené před zaprášenou výlohou čtou společně tajemnou knihu a my se jejich prostřednictvím můžeme podívat na svět novýma očima a znovu zjistit, proč stojí za to žít. MARIAN IZAGUIRRE se narodila v Bilbau a nyní žije v Madridu, v domě, který je vždycky plný přátel, knih a dobré hudby. Na univerzitě vystudovala informatiku a pracovala jako novinářka i v oblasti PR, ovšem ve volném čase se věnovala psaní. Za svou prvotinu La vida eliptica (Skrytý život) získala v r. 1990 literární cenu Premio Sésamo. Od té doby jí vyšlo dalších pět románů, které si získaly přízen jak kritiky (např. za Román El ópalo y la serpiente (Opál a had) získala v r. 1997 andaluskou cenu kritiků), tak čtenářů. Její nejnovější román Když život ještě býval náš se okamžitě po vydání stal bestsellerem a získal si srdce čtenářů nejen ve Španělsku, ale i v Itálii či Holandsku.

Chcete si přečíst knihu?Když život ještě býval náš ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marian Izaguirre. Číst Když život ještě býval náš Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY