Praha u piva

Praha u piva - Karel Altman | Dcparkrx.org

...rmace o podniku U Hrocha na Zomatu. It is an icon with title Location Fill ... Praha | Pivovary | Pivní.info ... . It is an icon with title Down Triangle . It is an icon with title Current Location ... 36 Kč za půllitr piva (cca) Jak počítáme cenu pro dva? Pouze hotovost. Pivo s historií. Některé pražské pivovary fungují již po staletí a pokud vás lákají "klasiky", rozhodně zamiřte na černé pivo do jednoho z nejstarších pivovarů U Fleků, za nejsilnějším pivem X-Beer 33 U Medvídků nebo za speciály U Tří růží.. Historie Únětického pivovaru sahá do roku 1710 a je spojena s živo ... U Hrocha, Malá Strana, Praha 1 ... .. Historie Únětického pivovaru sahá do roku 1710 a je spojena s životem malebné obce Únětice, kam vás doveze autobus ... Tento bar je jedním ze skrytých skvostů Prahy, je to favorit místních obyvatel, kteří oceňují skvělá piva v nabídce a běžné ceny, ale je také oblíbený u nadšenců piva z celého světa. lidé z celé Evropy a tak daleko, jako jsou USA a Austrálie, je to skvělá reputace. Mé pivo bylo vynikající, chmurné, dobře ... Vhodná varianta (nejen) na večerní posezení u piva přímo v centru Prahy na Národní třídě. Odzkoušena 11 (Pilsner style lager), nefiltrované a polotmavý speciál 13 vlastní značky Czech Lion (pro ČR bych spíš volil název v českém jazyce) a malá ochutnávka svrchně kvašený pšeničný speciál Wheat Bear 11, takže ... Jelínkova plzeňská pivnice (U Jelínků) O tom, kde se v Praze točí nejlepší Plzeň, vedou pivaři věčné spory. Že se jedna z nejlepších točí U Jelínků nedaleko Národní třídy, ale nepochybuje nikdo. Pivnice tu bývala už na začátku minulého století. Asi po dvou desetiletích jsem navštívil známou pražskou pivnici U dvou koček (Uhelný trh 415/10), tentokrát pochopitelně za účelem ochutnávky tamějšího piva. Ač jsem se obával, že je podnik zaměřen hlavně na zahraniční turisty, ochotné za profláklý Prazdroj platit nekřesťanské sumy, byl jsem opravdu mile překvapen. PH - Pivovary v hlavním městě Praha. Dění v k...

INFORMACE

AUTOR
Karel Altman
DIMENZE
4,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Praha u piva.pdf

POPIS

Kniha líčí historii pražských lidových hostinců, hospod, šenků a pivnic zhruba od poloviny 19. do poloviny 20. století a navazuje na autorovu úspěšnou monografii Zlatá doba štamgastů pražských hospod (2003), jejíž náklad je rozebrán. Zabývá se historií a kulturním významem piva jakožto nejrozšířenějšího nápoje v rozsáhlém spektru hostinských zařízení hlavního města. Zvláštní pozornost je věnována podnikům, kde bylo pivo na čepu, zejména pak legendárním pražským pivovarským pivnicím. Důkladnému zkoumání je podrobena také pivní kultura kmenových hostů (štamgastů) jednotlivých lidových hostinců, hospod, šenků apivnic. Kniha také obsáhle pojednává o roli, již pivo hrálo při utváření společenského života ve městě. Práce je výsledkem autorova mnohaletého bádání založeného na analýze dobových pramenů, je však psána populárně naučným stylem přístupným širokým vrstvám čtenářů.

Chcete si přečíst knihu?Praha u piva ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Altman. Číst Praha u piva Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY