Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou

Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou - Milada Jiroušková | Dcparkrx.org

...ůběhu dějin. Olešná 2014, s. 36-37 (s O ... Městský úřad - oznámení - Strmilovsko.cz ... . Chvojkou). Krásného slunečného dne, v neděli 12. října, jsme se vydali z Černošic po stopách geologických dějů, kterými je místní krajina soutokové oblasti Berounky a Vltavy bohatá. Stačí se jen koukat, přemýšlet a představovat si přírodní procesy, které formovaly krajinu kolem nás. Prague Camp - Okolí - Jedinečně umístěný a mnoha lety prověřený pražský kemp. Náš 4 hvězdičkový kemp v Praze se nac ... Městský úřad - oznámení - Strmilovsko.cz ... . Náš 4 hvězdičkový kemp v Praze se nachází na jednom z pražských ostrovů jen 1 km od centra Prahy. Příjemné ubytování v… Pův. ves vystavěná z břeven, klád, po založení kláštera (Boleslav II. 993), se jméno spojovalo s klášterem, tedy Břevnov (břevnovský) klášter. Na zdejším území původně 2 vesnice Břevnov a Kuromrtvy, které zanikly v 13. století. Později z. osada Malý Břevnov, blíže k Hradčanům osada Tejnka na Staré cestě od... This banner text can have markup.. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation This banner text can have markup.. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation Nejnovější zprávy z domova i ze světa na jednom místě. Novinky, mimořádné události, aktuální témata. Online zpravodajství na Novinky.cz. Nová emigrace z České republiky po roce 1989 a návratová politika (2013 : Praha, Česko)Nová emigrace z České republiky po roce 1989 a návratová politika : (náhled na problematiku v kontextu vývoje světových migrací: vznik moderních diaspor a transnacionálních společností)/ Stanislav Brouček a Tomáš Grulich (eds.). -- Vyd. Mnoho z nich se živilo žebráním.9 Život obyvatel čas od času sužovaly různé výkyvy počasí, od velkých mrazů do veder, od katastrofálního sucha až po velkou vodu. 29. Mostu se původně říkalo Podskalský, od roku 1945 je trvale nazýván Palackého. Prvním mostem od něj směrem po proudu řeky je Jiráskův most. Po neblahých zkušenostech s příliš úzkým Palackého mostem u něj bylo dbáno především na dostatečnou šířku. Vznikl tak nejširší pražský most široký 21 m a dlouhý 310 m. Železná opona : československá státní hranice od Jáchymova po Bratislavu 1948-1989 / [hlavní autoři Tomáš Jílek, Alena Jílková]. -- Vyd. -- Vyd. 1. Horáček, S. aj.: Možnosti zmírnění současných důsledků klimatické Po čase se z nich vylouplo širší vedení oddílu, které prakticky funguje dodnes. Po táboře se konalo druhé sjíždění řeky, tentokrát Lužnice. Tak zvaná Druhá velká plavba ... Obrázky z Podolska a okolí :po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou /Milada Jiroušková. 1. vyd. [Pelhřimov] : Nová tiskárna Pelhřimov společně s Obcí Podolí I, 2014. 227 s. : il. (některé barev.), portréty, plány, faksim. ISBN:978-80-7415-099-9 (váz.)...

INFORMACE

AUTOR
Milada Jiroušková
DIMENZE
3,54 MB
NÁZEV SOUBORU
Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou.pdf

POPIS

Tato kniha mapuje život lidí od řeky Vltavy v blízkém okolí Podolska, které vešlo ve známost hlavně díky dvěma unikátním mostům – Lannovařetězového mostu Arcivévody Štěpána a Hlavova Podolského mostu, jejichž historie je v publikaci také zachycena. Zajímavé je povídání o převoznickém řemesle, zmíněn je Honsův mlýn, všední i sváteční chvíle prostých lidí, jejich oblékání, obživa, bydlení. To vše dokresluje množství historických fotografií a dokumentů, nechybí ani kapitola o dramatickém konci druhé světové války na Podolsku, kdy byla Vltava mylně pokládána za demarkační čáru.Čapkovskými ilustracemi doplnil knihu nadějný malíř a grafik Michal Bačák, fotografie staré řeky pocházejí od pana Josefa Dostála, soudobé fotografie poskytl pan Robert Krekule. Většina míst, o kterých kniha pojednává, zmizela po zátopě v roce 1960 pod hladinou Vltavy, a tak se čtenáři této knihy mohou jejím prostřednictvím seznámit se zmizelým starým korytem řeky a s místy proslulými svou neopakovatelnou krásou.K těm nejznámějším patřila ve své době bezesporu i turisticky atraktivní Červená nad Vltavou,osadas penziony a hotely roztroušená po obou březích Vltavy.

Chcete si přečíst knihu?Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milada Jiroušková. Číst Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY