Filmaři Hanzelka a Zikmund

Filmaři Hanzelka a Zikmund - Petr Horký, | Dcparkrx.org

...aři Hanzelka a Zikmund ... Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund podnikli cesty dvě ... Hanzelka a Zikmund - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Na první se vydali v roce 1947, na druhou v roce 1959. Ještě během jejich první cesty došlo v Československu ke komunistickému převratu, jim se však podařilo u komunistické vlády získat souhlas i s výpravou druhou. Okolnosti první a druhé ... Zikmund a Hanzelka FILMAŘI . Miroslav Zikmund: "My jsme byli vlastně takoví filmařští neumětelové a na učení se práce s kamerou nakonec nezbylo před odjezdem moc času!" Jak se tedy stalo, že se z dvou "neumětelů" stali filmaři, kteří natočili čtyři celovečerní filmy, jež se promítaly ve vyprodaných kinech? Zikmund a Hanzelka. Nerozlučná dvojice, která se svou věrnou Tatrou projela téměř celý svět ... Kniha: Filmaři Hanzelka a Zikmund - Petr Horký | Knihy.ABZ.cz ... . Nerozlučná dvojice, která se svou věrnou Tatrou projela téměř celý svět v době, kdy bylo téměř nemožné vycestovat z naší republiky a kdy se ještě fotilo na černobílý film. V knize, která vznikala za aktivní spolupráce Miroslava Zikmunda, naleznete přes 600 fotografií ze společného archivu ... Všechny informace o produktu Kniha Piranha Film, s. r. o. Filmaři Hanzelka a Zikmund, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Piranha Film, s. r. o. Filmaři Hanzelka a Zikmund. Filmaři Hanzelka a Zikmund. Piranha Film, 2015, 144 str. Jazyk: Čeština Žánr: Biografie, Esej, Ostatní, Próza. Miroslav Zikmund: „My jsme byli vlastně takoví filmařští neumětelové a na učení se práce s kamerou nakonec nezbylo před odjezdem moc času!" ......

INFORMACE

AUTOR
Petr Horký,
DIMENZE
6,85 MB
NÁZEV SOUBORU
Filmaři Hanzelka a Zikmund.pdf

POPIS

Miroslav Zikmund: "My jsme byli vlastně takoví filmařští neumětelové a na učení se práce s kamerou nakonec nezbylo před odjezdem moc času!" Jak se tedy stalo, že se z dvou "neumětelů" stali filmaři, kteří natočili čtyři celovečerní filmy, jež se promítaly ve vyprodaných kinech? Jak to, že natočili 147 úspěšných fimových reportáží? O Hanzelkovi a Zikmundovi se píše jako o cestovatelích a spisovatelích, ale už téměř vůbec jako o filmařích (s výjimkou encyklopedie českých dokumentaristů). Rozhodně neprávem! Tito dva pánové byli totiž zakladateli českého cestopisného dokumentu a výrazně ovlivnili jeho tvář až do dnešní doby. Jak se učili filmařině? Jaké měli wordflow či jakou používali techniku? A v neposlední řadě: jaké bylo z dnešního úhlu pohledu jejich veřejné a mediální vystupování, tedy to, čemu dnes říkáme public relation? Přidanou hodnotou této publikace je také fakt, že ji korektoroval sám Miroslav Zikmund, který poskytl nejen své vzpomínky a poznámky, ale i fotografie.

Chcete si přečíst knihu?Filmaři Hanzelka a Zikmund ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Horký,. Číst Filmaři Hanzelka a Zikmund Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY