Český etymologický slovník

Český etymologický slovník - Jiří Rejzek | Dcparkrx.org

... recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené ... Nový encyklopedický slovník češtiny ... . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Slovník obsahující většinou v abecedním pořádku etymologické výklady slov určitého jaz. n. celé jazykové rodiny; viz ↗etymologie. E.s. se od sebe liší rozsahem, obsahem, pojetím i svou vědeckou a poznávací hodnotou. Rozsah jaz. materiálu, který je předmětem etymologických výkladů, je různý a jeho v ... Český etymologický slovník - Wikipedie ... . Rozsah jaz. materiálu, který je předmětem etymologických výkladů, je různý a jeho výběr závisí na tom, komu je e.s. určen. Český etymologický slovník pro širší veřejnost se na rozdíl od svých předchůdců věnuje stejnou měrou slovům domácím i cizím a navíc zařazuje i některá dosud opomíjená slova nespisovná. Úsporným, ale hutným způsobem se snaží co nejúplněji postihnout historii slov i jejich etymologické souvislosti. (dále jen ESJS) Je to jediný slovník na světě, který etymologicky zpracovává tento nejstarší doložený slovanský jazyk (pokud nepočítáme stručný etymologický index ve slovníku L. Sadnikové a R. Aitzetmüllera Handwörterbuch zu den altkirchenslavischen Texten z roku 1955...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Rejzek
DIMENZE
7,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Český etymologický slovník.pdf

POPIS

Český etymologický slovník pro širší veřejnost se na rozdíl od svých předchůdců věnuje stejnou měrou slovům domácím i cizím a navíc zařazuje i některá dosud opomíjená slova nespisovná. Úsporným, ale hutným způsobem se snaží co nejúplněji postihnout historii slov i jejich etymologické souvislosti. Slovník přináší více než 11 000 základních hesel, přibližně 21 000 odvozených slov a téměř 64 000 odkazů na slova jiných jazyků. Pro snazší orientaci čtenáře je ke slovníku připojen přehled jazyků celého světa a přehled nejdůležitějších hláskových změn od indoevropského prajazyka až k současné češtině.

Chcete si přečíst knihu?Český etymologický slovník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Rejzek. Číst Český etymologický slovník Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY