Ázerbájdžánci Íránu

Ázerbájdžánci Íránu - Josef Kraus, | Dcparkrx.org

...va (najviše uz granicu s Irakom), Luri 6%, Turkmeni 2% itd ... Írán - Novinky.cz ... . Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost ... Zaměřuje se rovněž na historický vývoj této komunity v Íránu se zvláštním zaměřením na poslední dvě desetiletí, a analyzuje aktuální situaci v regionu s akcentem na emancipační hnutí etnických Ázerbájdžánců v Íránu. Z mezinárodního ... V Íránu žije překvapivě hodně zvěře včetně ga ... Ázerbájdžánci Íránu - Emil Souleimanov | Databáze knih ... ... V Íránu žije překvapivě hodně zvěře včetně gazel, vlků, sokolů, čápů, káňat a samozřejmě známých perských koček. V Íránu také žije několik posledních žijících perských lvů, kteří jsou i národním zvířetem, levhartů perských a dokonce gepardů indických. Sídlí v městě Baku v Ázerbájdžánu, jeho sídlo v jižním Ázerbájdžánu (na území Íránu) je tajné. GAMOH je také politickou stranou Íránu, jejíž příznivci jsou často pronásledováni, avšak voličů a stoupenců této strany a hnutí neustále přibývá a čítá na miliony. Írán je převážně hornatá země. Střed Íránu zaujímá Íránská vysočina, která je rozdělena na různá horská pásma (např. Kohrúdské hory) a na bezodtoké pánve. Na severovýchodě se nachází poušť Dašt-e Kavír (Velká solná poušť) a na ni navazuje (jihovýchodním směrem) poušť Lut. Což lidem v ázerbájdžánské části Íránu nijak nebrání v tom, aby se pod Babekovým jménem vydávali demonstrovat: proti Peršanům a jejich útlaku. Už tradičně se Ázerbájdžánci s Peršany nemají v lásce. Řevnivost o to, kdo bude v Íránu pánem, vedla v minulosti ke střídání dynastií. Obecné: Originální název: Jomhuri-ye Eslami-ye Iran: Český název: Íránská islamská republika: Užívaný název: Írán: Anglický název: Iran Josef Kraus, Emil Aslan Souleimanov 106 stran, brožovaná, doporučená cena 190 Kč ISBN 978-80-87284-54-4. Monografie se zabývá otázkou ázerbájdžánské komunity v Íránu, největší etnojazykové menšiny v hranicích této islámské republiky, jejíž evoluci zkoumá v kontextu bezpečnostní architektury kaspicko-středovýchodního areálu....

INFORMACE

AUTOR
Josef Kraus,
DIMENZE
7,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Ázerbájdžánci Íránu.pdf

POPIS

Monografie se zabývá otázkou ázerbájdžánské komunity v Íránu, největší etnojazykové menšiny v hranicích této Islámské republiky, jejíž evoluci zkoumá v kontextu bezpečnostní architektury kaspicko-středovýchodního areálu. Pro bližší pochopení této ve světové odborné literatuře téměř neprozkoumané problematiky text obsahuje představení etnické a náboženské identity íránských Ázerbájdžánců, turkofonní komunity, jejíž většina se hlásí k ší'itské odnoži islámu. Zaměřuje se rovněž na historický vývoj této komunity v Íránu se zvláštním zaměřením na poslední dvě desetiletí, a analyzuje aktuální situaci v regionu s akcentem na emancipační hnutí etnických Ázerbájdžánců v Íránu. Z mezinárodního hlediska je v textu rozebrána pozice klíčových lokálních i mimoregionálních mocností, které jsou pro bezpečnost Islámské republiky Írán důležité, a jejich vztah k íránským Ázerbájdžáncům a Íránu samotnému se zvláštním zaměřením na bezpečnostní problematiku.

Chcete si přečíst knihu?Ázerbájdžánci Íránu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kraus,. Číst Ázerbájdžánci Íránu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY