Mystagogie: Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože

Mystagogie: Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože - David Vopřada | Dcparkrx.org

...rož a tajemství Krista. Z latiny přeložil Augustinova Vánoční kázání ... Publikace: Centrum pro práci s patristickými, středověkými ... ... . Pavel Mareš (1976), bohemista, redaktor Karmelitánského nakladatelství a zastupitel Prahy 10. Mystagogie: Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože David Vopřada Nakladatel: Pavel Mervart 2015 Mystagogie. Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože; Autor: David Vopřada. Vydavatel: Pavel Mervart, Červený Kostelec, 2015. Ancient Mesopotamian Religion; Autor: Ivan Hrůša. Vydavatel: Ugarit-Verlag ... Mystagogie Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože ... . Ancient Mesopotamian Religion; Autor: Ivan Hrůša. Vydavatel: Ugarit-Verlag - Buch- und Medienhandel GmbH, Münster, 2015. A King like All the Nations? Kingdoms of Israel and Judah in the Bible and History Mystagogie. Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože David Vopřada. 359 Kč ... Evangelium svatého Jana, Miláčka Páně, shrnuje Ježíšův příběh očima učedníka, který byl milován. Podle tradice ho sepsal starý muž, který na závěr života reflektuje Ježíšův život a jeho působení „velikonočníma očima". Knihy z kategórie Knihy o Biblii na Martinus.sk. Milujeme knihy. Rovnako ako vy. Autor připomíná , že myšlenku příchodu Božího království na zem lze označit za centrální část Ježíšovy zvěsti. Navzdory tomu bylo toto téma v dějinách církve nejednou špatně chápáno, vytlačováno na okraj nebo dokonce považováno za nebezpečné. Mystagogie Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože Církevní otcové nepřestávají svými spisy inspirovat ani dnešní teology, pastýře církve a ostatní, kteří se snaží pochopit, jak Kristův příběh předávat dnešnímu člověku....

INFORMACE

AUTOR
David Vopřada
DIMENZE
5,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Mystagogie: Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože.pdf

POPIS

Církevní otcové nepřestávají svými spisy inspirovat ani dnešní teology, pastýře církve a ostatní, kteří se snaží pochopit, jak Kristův příběh předávat dnešnímu člověku. Předkládaná kniha si klade otázku, proč svatý Ambrož svůj monumentální Výklad 118. žalmu sepsal. Studiem nábožensko-kulturního kontextu a samotného spisu dospívá k závěru, že se jedná o mystagogický text, který má za pomoci duchovní exegeze Písma již pokřtěné křesťany dovést v životě ještě dále, aby se mohli Krista zahlédnout a poznat v různých skutečnostech vlastního života. Tyto způsoby Kristovy přítomnosti v současném světě jsou pak tematizovány. V českém prostředí se jedná o dosud nejobsáhlejší uvedení do Ambrožovy teologie a biblické exegeze.

Chcete si přečíst knihu?Mystagogie: Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Vopřada. Číst Mystagogie: Výkladu 118. žalmu svatého Ambrože Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY