Bastionové pevnosti a vojenská revoluce

Bastionové pevnosti a vojenská revoluce - Petr Wohlmuth | Dcparkrx.org

...(auto)portrét, alegorie. Jan Bouzek. Mezi archeologií a historií ... AB antikvariát, Brno - Kounicova ... . Doubek, David - Levínská, Markéta - Bittnerová, Dana . Pomoc a pořádek. Kulturní modely v pomáhajících profesích. Anetta Jedličková Bastionové pevnosti a vojenská revoluce 2015, P. Wohlmuth Bastionové pevnosti, v naší zemi často nepřesně označované jako pevnosti „barokní", které v 16. a 17. století svými působivými hvězdicovými tvary pokryly většinu Evropy, jsou něčím více než zajímavou stavebně- technickou... Vojenská pekárna v bývalém Špitálském bastionu, pětiúhe ... Kniha: Bastionové pevnosti a vojenská revoluce | Knihy.ABZ.cz ... ... Vojenská pekárna v bývalém Špitálském bastionu, pětiúhelníková stavba, dnes sídlo Galerie Podkova Pevnůstky (forty) [ editovat | editovat zdroj ] Forty kolem olomoucké pevnosti byly budovány od konce 18. století , do roku 1866 bylo postaveno 17 pevnůstek, v následujících letech pak další 4, nejpozději (roku 1874 ) byla ... Říjnová revoluce, známá též jako bolševická revoluce nebo (podle samotných komunistů) Velká říjnová socialistická revoluce, zkráceně VŘSR či Velký říjen, byla druhá fáze ruské revoluce roku 1917, následující po únorové revoluci.Svrhla středově liberální Prozatímní vládu, v níž byla zastoupena jen umírněná levice, zejména socialisté-revolucionáři ... Bastionové pevnosti a vojenská revoluce. Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze - Ochránci památek pevnosti Josefov Ravelin no. XIV. Praha 2015. A FÉLREÉRTETT „HADÜGYI FORRADALOM" ... Bastionové pevnosti a vojenská revoluce; Krev, čest a hrůza; Komentáře (0) Knihy (2) Diskuze (0) Hodnocení (0) Komentáře. Dle kvality Dle kvality Od nejnovějších. Nové komentáře můžete vkládat po přihlášen ... E. Kordiovský (red.), Velkobílovičtí vinaři - L. Poláček, Hradiště Mikulčice-Valy - QUOD BENE NOTANDUM - LIBER SECUNDUS - P. Wohlmuth, Bastionové pevnosti a vojenská revoluce. Muzejní a vlastivědná společnost v Brně, z.s. Později byl stav zvýšen na 14 500 mužů. V pevnosti bylo skladováno na 9 000 ručnic, zhruba 200 děl, 250 000 koulí a bomb, 1 400 tun střelného prachu, 5 000 tun mouky v sudech a krmivo pro 6 500 koní. Zásoby měly vystačit armádě 60 000 mužů na 14 týdnů. Josefínské pevnosti obstály, ale…...

INFORMACE

AUTOR
Petr Wohlmuth
DIMENZE
7,97 MB
NÁZEV SOUBORU
Bastionové pevnosti a vojenská revoluce.pdf

POPIS

Bastionové pevnosti, v naší zemi často nepřesně označované jako pevnosti „barokní”, které v 16. a 17. století svými působivými hvězdicovými tvary pokryly většinu Evropy, jsou něčím více než zajímavou stavebně-technickou památkou. Byly prestižní pýchou králů a knížat, zkázou jejich pokladen a také pilířem, kolem kterého se otáčela válka v západní Evropě v raném novověku. V kamenném labyrintu hradeb a příkopů se během obrany a dobývání hlavních evropských pevností jako Bělehradu, Turína nebo Ostende často vrhaly vstříc smrti desítky tisíc vojáků. Tato práce představuje pokus porozumět významu, jaký bastionové pevnosti měly pro evropské vojenství a jakou roli v něm hráli jejich demiurgové – tvůrci, dobyvatelé a obránci – evropští vojenští inženýři.

Chcete si přečíst knihu?Bastionové pevnosti a vojenská revoluce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Wohlmuth. Číst Bastionové pevnosti a vojenská revoluce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY