Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti

Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti - Petr Milén | Dcparkrx.org

...ě a zodpovědnosti. ... V Americe se William Blake stal kmotrem Beat Generation, v Čechách ho obdivoval Julius Zeyer i Josef Váchal ... Geometrie - NajduZboží.cz ... . Jeho Tygra zpívali i The Plasic People of the Universe. Pod povrchem na první pohled jednoduchých naivních dětských říkanek se skrývají ... Posvátná geometrie . Podrobnější popis bohužel není k dispozici. Pokud chcete o této knize vědět více, zkuste prosím některý z obchodů, který má knihu v nabídce. Geometrie v dějinách náboženství. Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti - Petr Milén e-kniha. star star star star star_border. ... Geometrie v dějinách náboženství - Petr Milén | Knihy.ABZ.cz ... . Geometrie v dějinách náboženství. Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti - Petr Milén e-kniha. star star star star star_border. 111 Kč ... Středomoří v dějinách Geometrie v dějinách náboženství - Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti O české a německé kultuře, 2. vydání ... Geometrie v dějinách náboženství. Geometrie v dějinách náboženství Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti Milén Petr Titul a podtitul knihy zcela přesně charakterizují ústřední téma těchto úvah. Na konkrétních příkladech z dějin umění autor dokládá souvislosti mezi geometrií a kulturou… Od 277 Kč 1 obchod ... Prostor Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti (978-80-7260-316-9) Titul a podtitul knihy zcela přesně charakterizují ústřední téma těchto úvah. Na konkrétních příkladech z dějin umění autor dokládá souvislosti mezi geometrií, kulturou a náboženskými i sociálními změnami. Prostor Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti (978-80-7260-316-9) ... Racionalita a náboženství aneb vliv náboženství na geometrii. In Petr Milén: Geometrie v dějinách náboženství. Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti. Prostor, Praha 2015, 219-228 . Geometrie v dějinách náboženství Úvahy o racionalitě a... Židovské tradice a zvyky. Státní zastupitelství ve světle proměn Drama o čtyřech dějstvích. Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století ... Geometrie v dějinách náboženství : úvahy o racionalitě a zodpovědnosti / Petr Milén ; epilog Denisa Červenková. -- Vydání první. -- Praha : Prostor, 2015. -- 239 stran, 12 stran obrazové přílohy (barevné). -- (Střed ; 110. svazek) Geometrie v dějinách náboženství. Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti. Petr Milén. Titul a podtitul knihy zcela přesně charakterizují ústřední téma těchto úvah. Na konkrétních příkladech z dějin umění autor dokládá souvislosti mezi geometrií, kulturou a změnami náboženskými i sociálními. Sleduje rozmach ... Geometrie v dějinách náboženství - Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti. Petr Milén. Prostor, 2015. Skladem u dodavatele. 208 Kč 277 K ... Geometrie v dějinách náboženství : úvahy o racionalitě a zodpovědnosti / Petr Milén. -- Vydání první. -- Vydání první. -- Praha : Prostor, 2015. -- 239 stran, 12 stran obrazové přílohy (barevné)....

INFORMACE

AUTOR
Petr Milén
DIMENZE
9,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti.pdf

POPIS

Titul a podtitul knihy zcela přesně charakterizují ústřední téma těchto úvah. Na konkrétních příkladech z dějin umění autor dokládá souvislosti mezi geometrií, kulturou a náboženskými i sociálními změnami. Sleduje rozmach racionálního uvažování od vzniku civilizací až po počátky křesťanství. Nejde o odbornou monografii, filozofickou či religionistickou, nýbrž o esejistiku psanou z živé osobní potřeby a určenou všem, kteří si někdy položili otázky typu: v čem se dnešní západní civilizace radikálně liší od předchozích i ostatních kultur, jakým způsobem racionalita ovlivňuje myšlení a náboženské chování velkých společenství a proč náboženský fundamentalismus často končí v násilí a teroru. Úvahy doplňuje polemické zamyšlení přední české teoložky Denisy Červenkové.

Chcete si přečíst knihu?Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Milén. Číst Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY