Korejská náboženství

Korejská náboženství - Vladimír Glomb, | Dcparkrx.org

... 2013 přesahuje 51,25 (2016) milionů. Největším a zároveň hlavním městem je Soul ... Korejská náboženství (Vladimír Glomb, Miriam Löwensteinová ... ... .Další významná města jsou např. Busan Pusan a Deaon Tedžon. Úředním jazykem je korejština. náboženství: čučche, Kimunismus počet obyvatel: 6 000 000 000 Korejská lidově demokratická republika je vidět i z vesmíru. prezident: Otec, Syn a Duch Kimův král: Strýc, Synovec a Prduch Kimův car: Dědek, vnuk a Alzheimer Kimův sultán: Prastrýc, Prasynovec a Skleróza Kimova náčelník: ministr obrany a útoku Atom-Ová Puma Všechny informace o produktu Kniha Korejská náboženství - Vladimír Glomb, Miriam Löwensteinová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Korejská náboženství - Vladimír Glomb, Miriam Löwensteinová. Academia.edu is a platform for academics to share research papers. Kniha Korejská náb ... Kniha: Korejská náboženství (Vladimír Glomb) | Martinus ... . Academia.edu is a platform for academics to share research papers. Kniha Korejská náboženství je výběrem z textů dokladujících vývoj duchovních představ obyvatel Korejského poloostrova od starověku až po současnost. Staletí importů, asimilace i perzekuce jednotlivých náboženských směrů a škol dala v Koreji vzniknout mimořádně pestrému spektru religiózního života, v němž se o ... Tradice a náboženství Jižní Koreje Současná korejská společnost má pevné kořeny ve staletém historickém vývoji, ale jak bylo patrné z dějinných událostí, od konce 19. století a zejména pak ve 20. století procházela tak bouřlivými politickými a hospodářskými změnami, že se to na jejím charakteru velmi zřetelně ... Kupte knihu Korejská náboženství (Vladimír Glomb, Miriam Löwensteinová) s 15 % slevou za 286 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabíd...

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Glomb,
DIMENZE
3,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Korejská náboženství.pdf

POPIS

Kniha Korejská náboženství je výběrem z textů dokladujících vývoj duchovních představ obyvatel Korejského poloostrova od starověku až po současnost. Staletí importů, asimilace i perzekuce jednotlivých náboženských směrů a škol dala v Koreji vzniknout mimořádně pestrému spektru religiózního života, v němž se o přízeň států i jednotlivců ucházely lokální kulty, buddhistické školy, státem podporovaný konfucianismus, nauky o dosažení nesmrtelnosti, chiliastická hnutí, anebo později křesťanství a moderní západní ideologie a jejich korejské podoby. Kniha představuje teoretické texty jednotlivých náboženských směrů a škol, ale i dokumenty ilustrující náboženskou praxi určitých historických období i skupin obyvatelstva. Podoby náboženského života v tradiční Koreji demonstrují dynastické kroniky, šamanské písně, literátské anekdoty, ale mj. i prorocké básně a dětské učebnice. Chronologie textů sleduje proměny náboženství a kultů v období starověkých Tří království, náboženský život nástupnického království Korjo, dlouhé období Čoson, první kontakty se Západem a křesťanskou misii v 18. a 19. století, vznik synkretických kultů na sklonku 19. století i transformaci vnímání náboženství ve 20. století.

Chcete si přečíst knihu?Korejská náboženství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Glomb,. Číst Korejská náboženství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY