Jean Jacques Rousseau: od "Rozpravy o původu nerovnosti" ke "Společenské smlouvě"

Jean Jacques Rousseau: od

...rolinum 2015 14. března 1728 Jean-Jacques ve věku šestnácti let protestantskou Ženevu opustil ... Jean-Jacques Rousseau: od „Rozpravy o původu nerovnosti ... ... . Farář města Confignon (na západ od Ženevy) ho na květnou neděli přivedl k paní Françoise-Louise de Warens (1699-1768), která dva roky předtím konvertovala ke katolictví. Ujala se ho; Rousseau jí přezdíval maman (matka). V roce 2008 uplynulo 230 let od úmrtí jednoho z významných Evropanů, Jeana Jacquesa Rousseaua. Této příležitosti využilo Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP) a uspořádalo o J.J. Rous ... Milan Sobotka: Jean-Jacques Rousseau: od Rozpravy o původu ... ... . Této příležitosti využilo Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP) a uspořádalo o J.J. Rousseauovi seminář. Recenzi semináře odvysílal Český rozhlas 6. Rozhodující podíl na zpracování následujícího příspěvku má Jan Tříska, student katedry filosofie a politologie ... Jean-Jacques Rousseau: O společenské smlouvě neboli o zásadách státního práva Toto osvícenecké dílo, které se ovšem vymyká ryzímu osvíceneckému pojetí rozumu jako všemohoucí entity, vyšlo v roce 1762 a brzy po svém zveřejnění silně ovlivnilo francouzskou společnost, především radikální představitele Velké ... Milan Sobotka: Jean-Jacques Rousseau: od Rozpravy o původu nerovnosti ke Společenské smlouvě číslo 6/2011 Článek řeší poměr Rozpravy o původu nerovnosti a spisu O společenské smlouvě. Podle autora je Rousseau v Rozpravě o původu nerovnosti filosofem intersubjektivity. Všechny informace o produktu Kniha Jean Jacques Rousseau: od "Rozpravy o původu nerovnosti" ke "Společenské smlouvě", porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Jean Jacques Rousseau: od "Rozpravy o původu nerovnosti" ke "Společenské smlouvě". od "Rozpravy o původu nerovnosti" ke "Společenské smlouvě" SOBOTKA Milan. Info: Karolinum, 2015 (1.) - brož., 66 str. ... Vítěz od Waterloo. ... 242 Kč 269 Kč. Česká babička. GRIESER Dietmar. 268 Kč 298 Kč Recenze produktu Jean Jacques Rousseau. Tento produkt nemá ještě žádnou recenzi. Buďte první, kdo ji napíše. ... Jean Jacques Rousseau 1712 - 1778 Jean Jacque Rousseau byl francouzský myslitel, který se vyjadřoval zpravidla k otázkám nerovnosti mezi lidmi a společenského uspořádání. K této problematice se vyslovil v řadě svých prací, které u nás vyšly pod názvem Rozpravy. V tomto souboru jsou uvedeny např. tyto práce: Jean-Jacques Rousseau: od „Rozpravy o původu nerovnosti" ke „Společenské smlouvě" Autorzy. Milan Sobotka. Treść / Zawartość. Wari...

INFORMACE

AUTOR
Milan Sobotka
DIMENZE
8,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Jean Jacques Rousseau: od "Rozpravy o původu nerovnosti" ke "Společenské smlouvě".pdf

POPIS

Milan Sobotka, emeritní profesor novověké filosofie na Univerzitě Karlově v Praze, ve své knize o Jeanu-Jacquesu Rousseauovi vychází z předpokladu, že Rousseau je objevitelem hodnoty druhého (a druhých) pro každého jedince. Nejprve – v Rozpravě o původu nerovnosti – jde o hodnotu druhého v teorii intersubjektivity, jejímž je Rousseau možná prvním představitelem, později – zejména ve spise O společenské smlouvě – přechází Rousseau k pojetí druhého a druhých jako subjektů vzájemného uznání. Podle Hegela je právě Rousseau prvním filosofem svobodné vůle jedinců jako média vzájemného uznání, jímž je konstituován stát. Rousseau tak u Hegela zaujímá prvořadé postavení v novověké politické teorii. Z tohoto hlediska mají Rousseauovy výzvy k větší majetkové rovnosti ve společnosti, pokud překračují meze politické rovnosti, až druhořadý význam. Milan Sobotka se proto věnuje především ukázání významu druhého a druhých pro konstituci a politický status jedince. Kniha o Jeanu-Jacquesu Rousseauovi je prvním svazkem nové edice FRONÉSIS, věnované filosofickým otázkám vztahujícím se k problematice výchovy a sebevýchovy.

Chcete si přečíst knihu?Jean Jacques Rousseau: od "Rozpravy o původu nerovnosti" ke "Společenské smlouvě" ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milan Sobotka. Číst Jean Jacques Rousseau: od "Rozpravy o původu nerovnosti" ke "Společenské smlouvě" Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY