Barokní architektura v Čechách

Barokní architektura v Čechách - Jakub Bachtík (ed.), | Dcparkrx.org

..., ale i drobné sakrální stavby, patří podle některých kunsthistoriků k nejcennějšímu příspěvku, který v oblasti kultury dala Česká země celému světu ... Barokní gotika - Wikipedie ... . Ne nadarmo je soubor našich barokních památek tím nejrozsáhlejším památkově chráněným... Všechny informace o produktu Kniha Barokní architektura v Čechách, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Barokní architektura v Čechách. Barokní architektura v Čechách Editor: Bachtík, Jakub, Biegel, Richard a Macek, Petr Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024627366 ISBN: 978-80-246-2736-6 Popis: 1× k ... Baroko prezentace - YouTube ... . Barokní architektura v Čechách Editor: Bachtík, Jakub, Biegel, Richard a Macek, Petr Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024627366 ISBN: 978-80-246-2736-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 768 stran, česky Rozměry: 25 × 31 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) duoppa.ff.cuni.cz Barokní architektura v Čechách. 93 To se mi líbí. O barokní architektuře nejen pro čtenáře skvělé knihy BAROKNÍ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH z Karolina. O knize i o památkách. Architektura Stavby pro šlechtu a církev, architekti z ciziny, nejstarší stavby: Chrám Panny Marie Vítězné na Malé Straně, Matyášova brána, Valdštejnský palác, Tyršův dům, Trojský zámek • Carlo Lurago byl italský barokní architekt a sochař, který pracoval hlavně v Čechách, v Rakousku a Bavorsku....

INFORMACE

AUTOR
Jakub Bachtík (ed.),
DIMENZE
7,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Barokní architektura v Čechách.pdf

POPIS

Kolektiv historiků umění z Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR přináší ucelený pohled na příběh barokního stavitelství v Čechách a shrnuje výsledky dosavadního bádání do velkoryse koncipované monografie. Autoři se věnují nejen tvorbě špičkových architektů, jakými byli Jan Blažej Santini-Aichel nebo Kilián Ignác Dientzenhofer, ale také dílu méně známých regionálních tvůrců, kterým dosud nebyla věnována patřičná pozornost. Výklad je zasazen do širších kulturních a společenských souvislostí 17. a 18. století. Publikace je vybavena bohatým obrazovým materiálem, který zahrnuje reprodukce dobových plánů, půdorysy jednotlivých staveb a především vynikající fotografie Vladimíra Uhra a Martina Micky.

Chcete si přečíst knihu?Barokní architektura v Čechách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Bachtík (ed.),. Číst Barokní architektura v Čechách Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY