Tak teď tu: Komplementární svět Dalibora Chatrného

Tak teď tu: Komplementární svět Dalibora Chatrného - Dana Chatrná, | Dcparkrx.org

...extu fyziky, filosofie a biologie-- autor: Grygar Filip Tak teď tu - Komplementární svět Dalibora Chatrného + DVD autor: Chatrná Dana, Zahrádka Jiří dopor ... komplementární - ABZ slovník českých synonym ... . cena: 410 Kč naše cena: 344Kč Tak teď tu - VÝPRODEJ! ... Komplementární svět Dalibora Chatrného. 100 K ... vycházející v roce nedožitých devadesátin mimořádně významného a originálního výtvarného umělce Dalibora Chatrného, přináší hned několik nových pohledů na jeho tvorbu. Především jsou zde poprvé souborně uveřejněny umělcovy vlastní ... Anotace knihy " TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného, autor Jiří ... Kniha Tak teď tu - Komplementární svět Dalibora Chatrného ... ... . Především jsou zde poprvé souborně uveřejněny umělcovy vlastní ... Anotace knihy " TAK TEĎ TU Komplementární svět Dalibora Chatrného, autor Jiří Zahrádka, Dana Chatrná (eds.) " Celá kniha, obsahující téměř dva tisíce reprodukcí, je komponována jako příběh, který odkrývá podstatu Chatrného tvorby. Komplementární svět Dalibora Chatrného. CHATRNÁ Dana, ZAHRÁDKA Ji ... vycházející v roce nedožitých devadesátin mimořádně významného a originálního výtvarného umělce Dalibora Chatrného, přináší hned několik nových pohledů na jeho tvorbu. ... Recenze produktu Tak teď tu / So now here. Publikace, vycházející v roce nedožitých devadesátin mimořádně významného a originálního výtvarného umělce Dalibora Chatrného, přináší hned několik nových pohledů na jeho tvorbu. Především jsou zde poprvé souborně uveřejněny umělcovy vlastní texty, v nichž vnímavý čtenář může vysledovat východiska a vývoj jeho tvůrčích postojů i výtvarných postupů. Tak teď tu So now here + DVD: Komplementární svět Dalibora Chatrného/The complementary world od Dali Publikace, vycházející v roce nedožitých devadesátin mimořádně významného a originálního výtvarného umělce Dalibora Chatrného, přináší hned několik nových pohledů na jeho tvorbu. Tak teď tu - Komplementá...

INFORMACE

AUTOR
Dana Chatrná,
DIMENZE
10,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Tak teď tu: Komplementární svět Dalibora Chatrného.pdf

POPIS

Publikace, vycházející v roce nedožitých devadesátin mimořádně významného a originálního výtvarného umělce Dalibora Chatrného, přináší hned několik nových pohledů na jeho tvorbu. Především jsou zde poprvé souborně uveřejněny umělcovy vlastní texty, v nichž vnímavý čtenář může vysledovat východiska a vývoj jeho tvůrčích postojů i výtvarných postupů. Celá kniha, obsahující téměř dva tisíce reprodukcí, je komponována jako příběh, který odkrývá podstatu Chatrného tvorby. Výběr z celoživotního díla je členěn do dvaadvaceti tematických oddílů, které pomáhají pochopit i pocitově vnímat různé typy výtvarného vyjádření, uvažování i osobního autorského experimentování. Velmi cenná je také skutečnost, že vedle reprodukcí obrazů, kreseb, grafik i prostorových objektů zde čtenář najde i textové záznamy a kresebné studie či poznámky, které tvorbě výsledného díla předcházely. V tomto aspektu je kniha koncipována novátorsky a umožňuje sledovat „v přímém přenosu“ celý proces umělcovy tvorby. Doprovodnou teoretickou studii k umělcově tvorbě napsal historik umění a kurátor PhDr. Jiří Machalický, jehož text navazuje na tematické členění oddílů v obrazové části knihy, kterou uspořádal PhDr. Jiří Zahrádka, PhD (Masarykova univerzita, Moravské zemské muzeum) společně s umělcovou dcerou Danou Chatrnou. Důležitou součástí publikace je DVD se záznamy tzv. optickoakustických skladeb – autorských experimentálních filmů vycházejících z umělcových kreseb, objektů a grafik. Významná osobnost českého výtvarného umění druhé poloviny dvacátého století je tak představena komplexním a přitom originálním a objevným způsobem. Kniha přináší cenný uměnovědný materiál, který uvítají teoretikové umění jako významný informační zdroj, ale především tohoto zajímavého a osobitého umělce veřejnosti přehlednou a poutavou formou přibližuje, takže bude jistě patřit do knihoven uměleckých škol, galerií a v neposlední řadě milovníků a sběratelů umění.

Chcete si přečíst knihu?Tak teď tu: Komplementární svět Dalibora Chatrného ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dana Chatrná,. Číst Tak teď tu: Komplementární svět Dalibora Chatrného Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY