Kultura a totalita II.: Válka

Kultura a totalita II.: Válka - Ivan Klimeš (ed.), | Dcparkrx.org

..., omezují občany a silně jim zasahují do života ... Kultura a totalita | Sleviste.cz ... . Zvláště velké válečné konflikty ve 20. století měly charakter totální války s potenciálem završit epochu a připravit půdu pro nástup ... Kultura a totalita. Národ. Ivan Klimeš, Jan Wiendl (eds.). Praha : Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2013. ISBN 978-80-7308-488-2 (print), ISBN 978-80-7308-619- (online: pdf) Kultura a totalita II. Válka. Ivan Klimeš, Jan Wiendl (eds.). Praha: Un ... FFUK - E-SHOP - Kultura a totalita II. Válka (pdf) ... . Válka. Ivan Klimeš, Jan Wiendl (eds.). Praha: Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2014. 494 s. rozšírené hľadanie. Odporúčame; Pripravujeme; Novinky; Antikvariát; Inde nekúpite; 0,00 € 0 ks tovaru 0,00 kč 0 ks zboží . jazykovÁ literatura; doporučujeme; pŘipravujeme; rekodifikace; prÁvnickÁ literatura První svazek celkem pětidílného kolektivního projektu, který pracuje s pojmem \\"totalita\\" v jeho širokém významu, jak s ním operují obory jako filozofie, dějiny umění či teorie literatury. Na materiálu umělecké kultury především českých zemí zkoumá v interdisciplinárním dialogu nejrozmanitější projevy \\"totálních\\" forem a rámců, které provázejí éru ... Podobné jednotky. Kultura a totalita. IV, Každodennost / Vydáno: (2016) Kultura a totalita. Národ / Vydáno: (2013) Kultura a totalita. II, Válka / Vydáno: (2014) Kultura svépomocí : ekonomické a politické rozměry v českém subkulturním prostředí pozdního státního socialismu a postsocialismu / Hlavní autor: Daniel, Ondřej, 1979- Vydáno: (2016)...

INFORMACE

AUTOR
Ivan Klimeš (ed.),
DIMENZE
10,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Kultura a totalita II.: Válka.pdf

POPIS

Předkládaná kniha je druhým výstupem několikasvazkového komplexu, který na materiálu umělecké kultury především českých zemí zkoumá v interdisciplinárním dialogu nejrozmanitější projevy „totálních“ forem a rámců, které provázejí éru modernity. Jako organizující kritérium této monografické řady slouží iniciační tematická těžiště - po prvním svazku s tématem Národ (2013) následuje téma Válka, poté Revoluce, Budoucnost a Každodennost. Všechny tyto pojmy představují formativní rámce. Válka - stěžejní téma přítomného svazku - je vnímána jako extrémní situace, v níž státy upravují pravidla dosavadního řádu, omezují občany a silně jim zasahují do života. Zvláště velké válečné konflikty ve 20. století měly charakter totální války s potenciálem završit epochu a připravit půdu pro nástup epochy nové. Revoluce jako příklad dějinného zlomu ve vývoji společnosti přichází s otázkou starého a nového a má stejně jako válka rozměr situační. Vzhledem k metodologickému a materiálovému založení jednotlivých příspěvků druhého svazku řady byla kolektivní monografie, věnovaná tematickému těžišti „válka“, komponována do dvou částí, nazvaných Prolegomena (zahrnuje příspěvky zacílené spíše k mapování obecnějších problémů a souvislostí) a Sondy a analýzy (slučuje sérii materiálově pestrých případových studií zabývajících se konkrétním dílčím historickým problémem).

Chcete si přečíst knihu?Kultura a totalita II.: Válka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Klimeš (ed.),. Číst Kultura a totalita II.: Válka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY