Osm hlav šílenství: Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky

Osm hlav šílenství: Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky - Anna Barkovová | Dcparkrx.org

... uvádí dílo ruské básnířky Anny Barkovové (1901-1976); to mohlo být postupně objevováno doma i v zahraničí teprve po pádu sovětského ... Osm hlav šílenství (Anna Barkova) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... Osm hlav šílenství: Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky. Třetí přístav. Světecké obrazové cykly na jihu Čech. Domovem hudby II.: Morava. Osm hlav šílenství - Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky - Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky - Anna Barkovová do 2 týdnů 186 Kč Anna Barkovová: Osm hlav šílenství. Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky, Host 8/2015 A tělo se stalo slovem. Recenze knihy Edy Kriseové Duši, ... N ... BARKOVA, Anna Aleksandrovna : Osm hlav šílenství ... . Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky, Host 8/2015 A tělo se stalo slovem. Recenze knihy Edy Kriseové Duši, ... Nikdy se nepoddat beznaději, představení knihy Ondřej Sekora Deníky 1944 -1945, ... David Šenk: Proudové šílenství . Představte si vesmír, ve kterém je snadné cestovat mezi hvězdami. A nejen pro nás: seznamte se s mimozemšťany s fenomenální pamětí, s tvory schopnými ovládat předivo časoprostoru i s těmi, kteří před staletími přišli zničit Zemi a opět se vracejí. Největší výběr za nejlepší ceny zboží Ortega osm br v nejvyšší kvalitě. Osm hlav šílenství : poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky / Anna Barkovová ; přeložili Radka Rubilina a Jakub Šedivý. ISBN 978-80-7260-313-8 Boyd, Douglas, Osm hlav šílenství: Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky Za humorem cestou necestou Cesta ke štěstí ve strastiplném světě Osm hlav šílenství. Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky - Anna Barkovová ......

INFORMACE

AUTOR
Anna Barkovová
DIMENZE
12,72 MB
NÁZEV SOUBORU
Osm hlav šílenství: Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky.pdf

POPIS

Reprezentativní výbor, který připravila Radka Rubilina, poprvé v češtině uvádí dílo ruské básnířky Anny Barkovové (1901–1976); to mohlo být postupně objevováno doma i v zahraničí teprve po pádu sovětského režimu. Autorka kvůli své tvorbě strávila mezi roky 1934 až 1965 více než dvacet let života v sovětských gulazích a další léta v mezidobí ve vyhnanství. Její spisovatelská dráha se zpočátku slibně vyvíjela. Už v roce 1922 vyšla její první básnická sbírka Žena s předmluvou Anatolije Lunačarského, který jí také zajistil práci v moskevské Pravdě a ubytování v samotném Kremlu. Kvůli kritice panského života kremelské smetánky však záhy upadla v nemilost a dveře Kremlu se pro ni navždy zavřely. Od konce dvacátých let mezi její hlavní témata patřil hladomor, zatýkání a všeobjímající strach. Pozdější poezie psaná v lágru a ve vyhnanství nabývá niternější, reflexivní podoby, básnířčino alter ego se stává zpodobněním celé historie Ruska. Od padesátých let reflektuje také hrozbu světové apokalypsy v podobě atomové války. V próze, psané především ve vyhnanství, zachycuje Barkovová podstatu zla, diskutuje se svými postavami o smyslu existence a zobrazuje jejich vykořeněnost a nesvobodu. Její texty vyjadřují naprostou nedůvěru k jakýmkoliv ideologiím a patosu. Přes dominanci mnohdy až bezna¬dějného pesimismu, jako je tomu v novele Osm hlav šílenství, lze v prózách Štěstí statistika Plačkina a Huspenina zaslechnout i gogolovsko-čechovovský smích skrze slzy.

Chcete si přečíst knihu?Osm hlav šílenství: Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anna Barkovová. Číst Osm hlav šílenství: Poezie, próza, deníky a korespondence ruské lágrové básnířky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY