Vídeňské nokturno: Zpěv, láska a božský Amadeus

Vídeňské nokturno: Zpěv, láska a božský Amadeus - Vivien Shotwellová | Dcparkrx.org

...é z největších hudebních legend, Antoniu Salierim ... Amadeus - Kauf.sk ... . Snímek, který získal v roce 1999 cenu „Pierot" odhaluje skutečnou tvář údajného závistivého intrikána a traviče geniálního Mozarta. 9: Offenbach, Jacques, /arr. Manuel Rosenthal/ - Gaite parisienne /Pařížské radovánky/. Hudba z baletu, který napsal Manuel Rosenthal na motivy melod Červen 2015 Hudební fakulta JAMU v Brně, Komenského nám. 6, tel. č. 542 591 604 Není-li uvedeno jinak, jsou ... Videnske nokturno | Sleviste.cz ... . 6, tel. č. 542 591 604 Není-li uvedeno jinak, jsou koncerty pořádány v Koncertním sále Hudební fakulty JAMU v Brně, Komenského Hlavně slavný Formanův film Amadeus vtiskl Salierimu podobu závistivce, který žárlí na Mozartův talent. Jeho opera Škola žárlivých , kterou v hudebním nastudování Adama Sedlického a v režii Gabriely Petrákové uvedli v Ostravě, přesvědčila, že Antonio Salieri (1750-1825) byl zdatný skladatel - v době, která ... (Josef, Ludwig, Jan Václav, Joseph, Jakub Jan, Pavel, Jiří Antonín, Wolfgang Amadeus, Jan Ladislav) Mozart Vranický Stamic Haydn Mysliveček Beethoven Ryba Dusík Benda f) Křížovka. Otázky ke křížovce: 1) Jméno českého skladatele, kterého v Itálii nazývali „božský Čech". Wolfgang Amadeus Mozart - * 1719 Augsburg - † 1787 Salcburk - rakouský skladatel - 3 roky - začal se zajímat o hudbu ... symfonie, serenáda, sonáta , koncert, smyčcový kvartet, preludium, fantazie, nokturno, rapsodie, balada, romance, humoreska, polky, valčíky, polonézy, mazurky ... - ředitel vídeňské Dvorní opery ... Ach, láska klíčí v každém věku. Árie Gremina ze 3. dějství ... Wolfgang Amadeus - výběr slavných árií z oper Don Giovanni, Cosi fan tutte, Kouzelná flétna a Figarova svatba v úpravě ... Manuel M. - Chapultepec. Tres bocetos sinfónicas /Tři symfonické skicy - Jaro, Nokturno, Zpěv a tanec/ 2. 519: Ponce, Manuel M ......

INFORMACE

AUTOR
Vivien Shotwellová
DIMENZE
4,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Vídeňské nokturno: Zpěv, láska a božský Amadeus.pdf

POPIS

Román Vídeňské nokturno, literární debut americké operní pěvkyně Vivien Shotwellové, je na historické detaily bohatý a skvěle vyprávěný příběh o mimořádném boji ženy snažící se získat lásku a slávu v operním světě osmnáctého století. Vídeňské nokturno je jak historickým a milostným příběhem, tak i plastickým portrétem doby, v němž před čtenáři ožívají dvě výjimečné postavy – Wolfgang Amadeus Mozart a jeho múza, mladá anglická sopranistka Anna Storaceová. Děj se odehrává převážně v Benátkách a ve Vídni, věrně a citlivě ozvláštněných dobovým koloritem.

Chcete si přečíst knihu?Vídeňské nokturno: Zpěv, láska a božský Amadeus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vivien Shotwellová. Číst Vídeňské nokturno: Zpěv, láska a božský Amadeus Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY