Listy ze světa stínů

Listy ze světa stínů - Vavřinec Szeghalmi | Dcparkrx.org

...u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde ... Listy ze světa stínů - Szeghalmi Vavřinec, Alt Krisztián ... ... . ... Krisztián Alt Vavřince Szeghalmiho listy ze světa stínů Szeghalmi Lőrincz levelek az árnyékvilágból, 2012 dybbuk 2015, preložil Robert Svoboda Pôsobivý gotický román z „divokého východu", presnejšie z Užhorodu a jeho okolia prvej polovice 19. storočia. Vavrinec (Lőrincz) Szeghalmi je mladý uhorský lekár, ktorý sa v Užhorode stretáva s neobyčajným prípadom ... in ZE SVĚTA 1. Koronavirus - nebezpečí povinného očkování, mikroč ... Dobrodružství mezi vědou a magií | | A2 - neklid na ... ... ... in ZE SVĚTA 1. Koronavirus - nebezpečí povinného očkování, mikročipy a eugenika. Totální kontrola nás všech. by admin — 15.5.2020. in Z DOMOVA 0. Jak se George Soros pokusil a selhal v potrestání Maďarska během koronavirové krize. (CZ) Out of the Shadows - Vystoupení ze stínů… 15/04/2020 Nové zprávy naznačují umělý původ Covid-19. 3,7… 19/04/2020 Dr. Cowan - Historie se opakuje. 5G &… 09/05/2020 Knihu Vavřince Szeghalmiho Listy ze světa stínů můžeme označit za literární mystifikaci, historickou prózu, detektivku nebo strašidelný příběh. Každopádně se jedná o napínavý epistolární román, v němž hraje podstatnou roli střet rozumu s nadpřirozenem a který je stylizovaný jako psaní z první poloviny 19. století. Po stopách užhorodského zla Vavřinec Szeghalmi / Krisztián Alt: Listy ze světa stínů.Přel. Robert Svoboda, Dybbuk, Praha, 2015, 264 s.. Přestože je období romantismu už dávnou minulostí, pozoruhodné dílo Listy ze světa stínů je více než dobrým příkladem toho, že doba se ráda opakuje a že i staré se může stát opět moderním. Zprávy ze světa. RSS 20...

INFORMACE

AUTOR
Vavřinec Szeghalmi
DIMENZE
8,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Listy ze světa stínů.pdf

POPIS

Vavřince Szeghalmiho volají jeho kolegové k více než neobvyklému případu mladé ženy, kterou od posledního porodu trápí strašlivé křeče. Užije-li léčivý prášek, který dostala od místního zaříkávače, uleví se jí, avšak jde to ruku v ruce s prapodivným procesem: začne rodit živé žáby. Případem se zabývá i prestižní odborný časopis Lékařská téka a doktor Szeghalmi se stále hlouběji zaplétá do pátrání. Avšak aby přišel záhadě na kloub a sám nepřišel o život, musí se navzdory svému racionálnímu založení stále potýkat s projevy nadpřirozena ve formě hrůzných vražd, oživlých mrtvol a pomstychtivých duchů. Má naštěstí dobré pomocníky: jednak vesnického děda kořenáře Bakose, znalce lidových léčebných prostředků a postupů, jednak Ilonu Endrődyovou, tajemnou a krásnou urozenou dámu, do které se doktor Szeghalmi zamiluje a která je rovněž ve smrtelném nebezpečí. Mladý užhorodský lékař referuje v dopisech svému příteli o podivných jevech, pro něž neexistuje racionální vysvětlení. Přestože striktně odmítá lidové pověry a mýty, je přes počáteční nechuť nucen nastoupit cestu vedoucí od popírání všeho iracionálního k rodící se víře ve svět stínů.

Chcete si přečíst knihu?Listy ze světa stínů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vavřinec Szeghalmi. Číst Listy ze světa stínů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY