Vůl v chryzantémách

Vůl v chryzantémách - Saki | Dcparkrx.org

...mor v krátkých a výstižných povídkách ... Saki: Vůl v chryzantémách | Hospodářské noviny (iHNed.cz) ... . Tenká knížka a spousta jednohubek. Saki: Vůl v chryzantémách. Tygr s infarktem, převtělování, podplácení únosců, aby oběť nevraceli rodině… pomocí těchto a dalších groteskních nápadů se Saki, jeden z nejslavnějších britských humoristů, opírá do lidské malichernosti a omezenosti. Vůl v chryzantémách Kniha nabízí výběr pětadvaceti povídek britského satirika Sakiho, mistra ironické humoristické povídky, z nichž některé byly do češtiny přeloženy vůbec poprvé. V povídkách se mísí suchý britský hu ... Současnost edwardiánské Anglie - Tvar ... . V povídkách se mísí suchý britský humor s jemnou až kousavou ironií, překvapivými zvraty a skvělým smyslem pro pointu. E-kniha: Vůl v chryzantémách (Saki). Nakupujte e-knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Ale jen pro tu srandu srovnejme překlad hned eponymní povídky „Vůl v chryzantémách" od Marie Šmilauerové a povídku „Vůl, který neměl stání" (v originále „Stalled Ox") z výboru Léčba neklidem (1989, 2001) od Františka Vrby. „Měl domek v zelené vilové čtvrti, která jen stěží unikla označení předměstí." Vůl v chryzantémách Saki: Vůl v chryzantémách.Přel. kolektiv překladatelů, Pistorius & Olšanská, Příbram, 2015, 136 s. Už od roku 2003 vycházejí knihy studentské ediční řady Scholares, nejprve pod záštitou nakladatelství Pasek...

INFORMACE

AUTOR
Saki
DIMENZE
6,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Vůl v chryzantémách.pdf

POPIS

Dvacet pět povídek slavného anglického humoristy píšícího pod pseudonymem Saki. Jeho hrdinové jsou pro uznání ochotny udělat ledacos; zaplatit za lov přestárlého tygra, proměnit svou hostitelku ve vlčici nebo dát své bohaté tetičce přičichnout k hazardu. Se svým typicky suchým, ironickým humorem Saki líčí, jak nečekaná rozuzlení takové snahy často mívají a jak směšné bývá lidské úsilí udržet si své místo ve společnosti. „Člověk je bytost dvou tváří a cokoli, co nebere v potaz tu odvrácenou, působí uměle a mrtvě,“ říká Clovis Sangrail, cynický pozorovatel a vypravěč řady příběhů. Vystihuje tím samu podstatu autorovy satiry – ustrnulé konvence a snobské rituály jsou jen jednou stránkou lidské povahy; ta druhá, chybující, živelná a komická si vždy znovu nalézá způsob, jak se projevit. Konvence a rituály se mění, lidská povaha však zůstává v jádru stejná. Výbor nabízí pětadvacet humoristických povídek, z nichž sedm bylo do češtiny přeloženo vůbec poprvé.

Chcete si přečíst knihu?Vůl v chryzantémách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Saki. Číst Vůl v chryzantémách Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY