Obraz a moc: Rozhovory s francouzskými mysliteli

Obraz a moc: Rozhovory s francouzskými mysliteli - Michaela Fišerová | Dcparkrx.org

...utorská studie a původní rozhovory s francouzskými mysliteli ... Obraz a moc / Rozhovory s francouzskými mysliteli ... ... . První část knihy uvádí do problematiky komplexních vztahů obrazu a moci ve francouzském myšlení na přelomu 20. a 21. století. Obraz a moc. Rozhovory s francouzskými mysliteli Praha: Karolinum 2015, 180 s. V roce 2015 vyšla v pražském nakladatelství Karolinum odborná monografie s náz-vem Obraz a moc. Rozhovory s francouzskými mysliteli (Fišerová 2015), jejíž autorkou je Michaela Fišerová, filozofka a vizuální teoretička dlouhodobě pedagogicky ... Podtitul: Rozhovory s francouzskými mysliteli Knihu Obraz a ... Obraz a moc / Rozhovory s francouzskými mysliteli ... ... ... Podtitul: Rozhovory s francouzskými mysliteli Knihu Obraz a moc tvoří dvě doplňující se části: přehledová autorská studie a původní rozhovory s francouzskými mysliteli. První část knihy uvádí do problematiky komplexních vztahů obrazu a moci ve francouzském myšlení na přelomu 20. a 21. století. Knihu Obraz a moc tvoří dvě doplňující se části: přehledová autorská studie a původní rozhovory s francouzskými mysliteli. První část knihy uvádí do problematiky komplexních vztahů obrazu a moci ve francouzském myšlení na přelomu 20. a 21. století. Knihu Obraz a moc tvoří dvě doplňující se části: přehledová autorská studie a původní rozhovory s francouzskými mysliteli. První část knihy uvádí do problematiky komplexních vztahů obrazu a moci ve francou...

INFORMACE

AUTOR
Michaela Fišerová
DIMENZE
10,85 MB
NÁZEV SOUBORU
Obraz a moc: Rozhovory s francouzskými mysliteli.pdf

POPIS

Knihu Obraz a moc tvoří dvě doplňující se části: přehledová autorská studie a původní rozhovory s francouzskými mysliteli. První část knihy uvádí do problematiky komplexních vztahů obrazu a moci ve francouzském myšlení na přelomu 20. a 21. století. Jejím záměrem je zdůvodnit interdisciplinární průzkum a uvést do vzájemných souvislostí vlivné vědecké polemiky a názory na vztah obrazu a moci, jak je autorka pozoruje v současném filosofickém a sociálním výzkumu ve Francii. Druhá část knihy přináší 7 unikátních rozhovorů autorky s vybranými osobnostmi současné francouzské filosofie (Georges Didi-Huberman, Marie-José Mondzainová, Jacques Ranciere, Pierre Lévy), sociologie (Michel Maffesoli), antropologie (Marc Augé) a historie médií (Monique Sicardová). Pro lepší orientaci v dané problematice jsou rozhovory uvedeny informačními perexy dotazovaných myslitelů. Takto koncipovaná odborná reflexe je neobvyklou příležitostí pro osobní seznámení se s názory vybraných představitelů francouzské teorie obrazu. Propojuje různé současné odborné perspektivy v pluralitním dialogu, aby tak z různých stran reflektovala aktuální sdílení viditelného jako politiku vizualizace neviditelného.

Chcete si přečíst knihu?Obraz a moc: Rozhovory s francouzskými mysliteli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Fišerová. Číst Obraz a moc: Rozhovory s francouzskými mysliteli Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY