Ve jménu Husa: Zrození kalicha

Ve jménu Husa: Zrození kalicha - Michal Kocián, | Dcparkrx.org

...Kocián Než jsem se začetl do knihy "Ve jménu Husa: Zrození kalicha", trochu jsem se obával, aby to neskončilo podobně jako kniha "Generál Fajtl" ... Zdeněk Ležák Ve jménu Husa KNI od 282 Kč - Heureka.cz ... .Jednalo se o knihu, která také využívala psaný text a komiks, k tomu ještě kresby a různé materiály, aby se popsal život významného člověka. Komiksové příběhy tří významných českých osobností Kniha Ve jménu Husa nabízí netradiční pohled na důležité období české historie. Komiksové zpracování osudů tří významných osobností žijících v období husitské revoluce čtenáře pohltí a nenásilnou formou jednak se ... Komiksové bubliny 36 - recenze (Ve jménu Husa, Hellboy ... ... . Komiksové zpracování osudů tří významných osobností žijících v období husitské revoluce čtenáře pohltí a nenásilnou formou jednak seznámí s fakty, ale také přiblíží souvislosti. Kniha se zaměřuje na mládež, ale ... Množství knih, které vyšly v jubilejním roce připomínajícím 600. výročí upálení Jana Husa, doplňuje komiksová publikace Ve jménu Husa - zrození kalicha. V pražské Betlémské kapli, kde Hus kázal, ji ve středu pokřtili autoři Zdeněk Ležák a Michal Kocián. Známou postavu se v knize snažili zasadit do kontextu českých a evropských dějin i dobových ... Název: Ve jménu Husa - Zrození kalicha. Autor: Ležák Zdeněk, Kocián Michal. Titul je zařazen do žánrů: Beletrie › Comics; Děti do 10 let › Naučná literatura; Děti nad 10 let › Naučná literatura; Děti do 10 let › Comics; Děti nad 10 let › Comics; ISBN: 978-80-266-0697-. EAN: 9788026606970. Objednací kód: NA249867 Zrození kalicha. Komiksové příběhy tří významných českých osobností Kniha Ve jménu Husa nabízí netradiční pohled na důležité období české historie. Zrození kalicha Zdeněk Ležák, Michal Kocián. 21,5 × 30 cm, 152 stran Nakladatel: Edika . Cena: Facebook. Anotace; Popis; Čtenářské recenze ; Komiksové příběhy tří významných českých osobností Kniha Ve jménu Husa nabízí netradiční pohled na důležité období české historie. Komiksové zpracování osudů tří ... Husa zde ztvárnil Zdeněk Štěpánek. Poslední filmové zpracování dostal v roce 2015 na starosti režisér Jiří Svoboda v třídílném televizním filmu, hlavní roli přidělil Matěji Hádkovi. Za zmínku stojí i komiksová kniha Ve jménu Husa - zrození kalicha, která byla vydána v roce 2015. Ve jménu Husa - Zrození kalicha kniha od: Zdeněk Ležák, Michal Kocián. 89 % 15 hodnocení ... Komiks Ve jménu Husa - Zrození kalicha představuje reformátora církve především jako muže žijícího ve velmi složité době. „Snažil jsem se ho vykreslit jako člověka. Není to ani jen hrdina, spasitel české země, ale na druhou stranu to není jen kněz, který se pouze modlí a nejde mu o nic jiného," říká autor ... Právě včas, tedy před 600. výročím upálení Jana Husa, se na knižním trhu objevila zajímavá novinka. Jde o dětskou populárně naučnou knihu Ve jménu Husa (s podtitulem Zrození kalicha), poměrně netradiční dílo o Janu Husovi, jeho předch...

INFORMACE

AUTOR
Michal Kocián,
DIMENZE
4,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Ve jménu Husa: Zrození kalicha.pdf

POPIS

Komiksové příběhy tří významných českých osobností Kniha Ve jménu Husa nabízí netradiční pohled na důležité období české historie. Komiksové zpracování osudů tří významných osobností žijících v období husitské revoluce čtenáře pohltí a nenásilnou formou jednak seznámí s fakty, ale také přiblíží souvislosti. Kniha se zaměřuje na mládež, ale jistě ji ocení široká veřejnost. Můžete se začíst do tří komiksových příběhů těchto historických osobností: - Jan Hus (životní příběh, kázání, mučednická smrt) - král Václav IV. (raná korunovace, vladařské povinnosti, komplikovaný vztah s Husem, husitské hnutí, králova smrt) - Jan Želivský (kázání, nepokoje v Praze, defenestrace, jeho role v husitské revoluci, poprava Želivského). Textová část představuje poselství mistra Jana Husa, význam Karlovy univerzity, papežský koncil, protestantskou reformaci, ale i běžný život ve středověku. O autorech: Zdeněk Ležák, narozen 1974 v Praze Novinář a publicista. Absolvent Literární akademie Josefa Škvoreckého. V redakcích časopisů pro děti působí od roku 1999, nyní je šéfredaktorem časopisu ABC. Zaměřuje se především na tvorbu pro děti a mládež a tematicky na moderní technologie a historii.

Chcete si přečíst knihu?Ve jménu Husa: Zrození kalicha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Kocián,. Číst Ve jménu Husa: Zrození kalicha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY