Pískový vrch

Pískový vrch - Joanna Batorová | Dcparkrx.org

...bsahující různé místopisné objekty se stejným či velmi podobným jménem ... Pískový vrch - Joanna Batorová | Knihy Dobrovský ... . Pískový vrch je kopec ve Frýdlantské pahorkatině o nadmořské výšce 345 metrů ležící jihozápadně od obce Kunratice ve Frýdlantském výběžku na severu Libereckého kraje České republiky.Po jeho západním úbočí prochází česko-polská státní hranice, za níž se nachází město Bogatynia.Východně od vrcholu je vedena Pašerácká naučná stezka souběžně s ... Magnesia Litera 2016 za překladovou knihu. Na sídlišti Pískový vrch ve ... Pískový vrch - Joanna Batorová | Knihy Dobrovský ... ... Magnesia Litera 2016 za překladovou knihu. Na sídlišti Pískový vrch ve slezském Valbřichu se všechno točí kolem žen. Když do města přijede ze zapadlé vesnice Jaďa Maślaková, hned na nádraží uklouzne na schodech a spadne přímo do náruče svého budoucího manžela, horníka Stefana Chmury, syna přesídlenců z východu Polska. Pískový vrch är ett berg i Tjeckien. [1] Det ligger i länet Liberec, i den norra delen av landet, 90 km norr om huvudstaden Prag.Toppen på Pískový vrch är 547 meter över havet, [1] eller 75 meter över den omgivande terrängen [a].Bredden vid basen är 4,0 km. [b] Terrängen runt Pískový vrch är varierad. Bukid ang Pískový vrch sa Nasod nga Czech. Nahimutang ni sa lalawigan sa Liberecký kraj, sa amihanang bahin sa nasod, 90 km sa amihanan sa Prague ang ulohan sa nasod. 547 metros ibabaw sa dagat kahaboga ang nahimutangan sa Pískový vrch, o 75 ka metros sa ibabaw sa naglibot nga tereyn.Mga 4.0 ka kilometro ang gilapdon sa tiilan niini. Ang yuta palibot sa Pískový vrch kay lain-lain. Na sídlišti Pískový vrch ve slezském Valbřichu se všechno točí kolem žen. Když do města přijede ze zapadlé vesnice Jaďa Maślaková, hned na nádraží uklouzne na schodech a spadne přímo do náruče svého budoucího manžela, horníka Stefana Chmury, syna přesídlenců z východu Polska. Na sídlišti Pískový vrch ve slezském Valbřichu se všechno točí kolem žen. Když do města přijede ze zapadlé vesnice Jaďa Maślaková, hned na nádraží uklouzne na schodech a spadne přímo do náruče svého budoucího manžela, horníka Stef...

INFORMACE

AUTOR
Joanna Batorová
DIMENZE
10,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Pískový vrch.pdf

POPIS

Magnesia Litera 2016 za překladovou knihu. Na sídlišti Pískový vrch ve slezském Valbřichu se všechno točí kolem žen. Když do města přijede ze zapadlé vesnice Jaďa Maślaková, hned na nádraží uklouzne na schodech a spadne přímo do náruče svého budoucího manžela, horníka Stefana Chmury, syna přesídlenců z východu Polska. K oltáři jde Jaďa v šatech ušitých ze záclon po Němcích a novomanželé se brzy dočkají dcery Dominiky, která se kupodivu nepodobá nikomu z rodiny, zato babička Zofia, jež celý život skrývá jisté tajemství, je z ní štěstím bez sebe... Joanna Batorová sleduje ve své nevšedně pojaté rodinné sáze sny, trápení a naděje tří generací polských žen, úzce spojené s dějinami dvacátého století od války přes éru budování socialismu až ke kapitalistickému Polsku nedávných let. Svým širokým záběrem, lakonickým i hravým, vynalézavým jazykem, sarkastickým pohledem a strhujícím tokem příběhu vyvolal román na domácí scéně výrazný ohlas a dočkal se volného pokračování a překladu do šesti jazyků.

Chcete si přečíst knihu?Pískový vrch ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Joanna Batorová. Číst Pískový vrch Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY