Staré pověsti české

Staré pověsti české - Alois Jirásek | Dcparkrx.org

... České dějiny jsou plné legend, mýtů a slavných činů ... Alois Jirásek - Staré pověsti české (8) | Čtenářský deník ... ... . Kolik toho o nich víte? Více se můžete dočíst v článku Staré pověsti české na vlastní kůži. Více kvízů najdete v Alíkovinách/kvízy. Správných odpovědí: Výborně! Znáš praotce Čecha i další legendární postavy stejně dobře ... Staré pověsti české. Za dávných časů, kdy ještě naše země byla neosídlena: […] bobři pak nerušeně stavěli své umělé stavby.Hlubiny země byly ještě zamčeny a nikdo na ně neuhodil, ... Pověst - Wikipedie ... .Hlubiny země byly ještě zamčeny a nikdo na ně neuhodil, aby vydaly poklady rud a vzácného kovu. Staré pověsti české, československý animovaný loutkový film z roku 1952 režiséra Jiřího Trnky. Kněžna Libuše, česko-americký historicko-fantastický snímek z roku 2009. Ostatní. Manga Dívčí válka (v originále 乙女戦争 / Otome sensou) je pověstí inspirována. Aloise Jiráska Staré pověsti české ... I byl hrad Praha řečený velice pevný a panoval pak vedle Vyšehradu celé české zemi. * * * Stalo se, že přišli na Vyšehrad vladykové některých rodů a mnozí starší, věhlasní po všem plemeni a promluvili k Přemyslovi: Kniha: Staré pověsti české Autor: Alois Jirásek Deník přidal(a): 221 Přidáno na: Studijni-svet.cz O Čechovi Mezi Slovanskými rody, které tehdy žili na jediném území, trvaly krvavé boje. V tomto zlém čase, kdy celý kraj sužovaly války, se dva bratři vojvodové mocných rodů Čech a Lech, rozhodli, že najdou pro své lidi lepší místo na život. Staré pověsti české by měl znát každý kluk či holka. V této knize prastaré legendy ožívají, mění se v zábavné příběhy, a děti si je tak snadno zapamatují. Děti mají nejraději komiksy. A právě tímto způsobem je tato kniha upravena. Máj Osudy dobrého vojáka Švejka Kytice Sedm let v jižní Africe Babička F.L.Věk Obrazy z dějin národa českého Rozmarné léto Filozofská historie Broučci Staré pověsti české Hamlet Kafkův ilustrovaný průvodce Kronika práce 1 2. STARÉ POVĚSTI ČESKÉ - O KROKOVI A JEHO DCERÁCH Čti velmi pozorně text a odpovídej na otázky. Třicet let potom, co vojvoda Čech přivedl svůj lid do nové vlasti, když mu šlo na osmdesátý šestý rok, zemřel. Alois Jirásek: Staré pověsti české Kapitoly O Čechovi, O Krokovi a jeho dcerách, O Bivoji, O Libuši a O Přemyslovi čte Jiří Schwarz, režie Markéta Jahodová. Natočeno v roce 2008. Ke stažení ve formátu MP3. O Křesomyslu a Horymírovi Čte Jiří Schwarz, režie Markéta Jahodová. Staré pověsti české pro děti ... Martin Finger. Z tajemného prostředí archeoparku vám po deset dílů bude vyprávět poutavé české pověsti herec Martin Finger. Ti nejmenší z vás se tak zábavně seznámí s historií našeho národa a díky statečnému zbojníkovi Jánošíkovi nahlédnou i k našim slovenským sousedům....

INFORMACE

AUTOR
Alois Jirásek
DIMENZE
7,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Staré pověsti české.pdf

POPIS

Staré pověsti české jsou nejznámějším převyprávěním naší dávné historie. Při psaní této knihy čerpal její autor jak z lidové slovesnosti, tak z historických pramenů. Kniha je rozdělena na čtyři části: Staré pověsti české, Pověsti doby křesťanské, O staré Praze a Ze starobylých proroctví. Dočtete se o praotci Čechovi, o Krokovi a jeho dcerách, o Libuši a Přemyslovi, o Dívčí válce, o králi Svatoplukovi, o knížeti Daliborovi a mnoha dalších známých pověstí. Poprvé vyšla roku 1894 a od té doby se dočkala velkého množství reedic.

Chcete si přečíst knihu?Staré pověsti české ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alois Jirásek. Číst Staré pověsti české Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY