Pošetilá družička

Pošetilá družička - Ida Simonsová | Dcparkrx.org

...čená zásilka a platba předem na účet ... Kniha Pošetilá družička - Trh knih - můj antikvariát online ... . Inzerát Pošetilá družička Ida Simonová v okrese Příbram, cena 89Kč, od levně na Sbazar.cz. Popis: Kniha vázaná. Dobrý stav. Rok vydání 2015. Cena 89 kč. poštovné 60 kč. Platba převodem na účet. dobírka ne. 19 Román Pošetilá družička, jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století v antverpské židovské komunitě, vyšel již v roce 1959. Jeho znovuobjevení v roce 2014 se však ... Pošetilá družička - Simonsová Ida - antikvart.sk ... . Jeho znovuobjevení v roce 2014 se však v Nizozemsku stalo literární senzací prvého řádu. Jenže Simonsová už o rok později, dost předčasně, v pouhých 49 letech, zemřela a po jejím úmrtí se na knihu zapomnělo. Teprve v roce 2014 vyšla Pošetilá družička v Holandsku znovu a byla z toho prý literární senzace. Pošetilá družička Během pár dní v červnu jsem přečetl malou drobnou knížku s takovým prachobyčejným, možná až podivínským názvem „Pošetilá družička". Když se mi dostala do ruky, v duchu jsem spekuloval, zda to chtělo velkou odvahu nakladatelovu, pustit se do vydání knihy s titulem, který možná v dnešní ... Pošetilá družička Román Pošetilá družička , jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století v antverpské židovské komunitě, byl napsán a vyšel již v roce 1959. Je ... Pošetilá družička Simonsová Ida Cena: 5.50 € O zlatú mrežu alebo S cestovnou kanceláriou ŠtB .. ... Magda de Bruin Hüblová is the author of Oeroeg (3.36 avg rating, 4266 ratings, 274 reviews, published 1948), The Book of Everything (4.20 avg rating, 136... Pošetilá družička Simonsová Ida Cena: 204 Kč Navždy družičkou Kelková Lindsey Cena: 251 Kč Družička k pronájmu Wilsonová Jacqueline Cena: 139 Kč Recenze a komentáře k titulu Zatím žádné recenze. přidat komentář nebo recenzi . Oddělení knihkupectví ... Pošetilá družička Simonsová Ida Cena: 202 Kč Družička k pronájmu Wilsonová Jacqueline Cena: 139 Kč Kung Fu Panda 3 Velká kniha samolepek a her Kreativní slovník 2000 slovíček -- Vocabulary Maps Bednář Tomáš, Gearing Suzannah Procvičujeme mozek. Zatímco pošetilá družička na budoucnost nemyslela. Říkala si: Stačí, že mi to svítí teď. Nepočítala s tím, že jí to musí svítit celou noc. Už o půl noci byla její olejová lampa prázdná a k ničemu. A všechny, které takto doplatily na svou Nakupujte knihy a učebnice za najnižšie ceny na Slovensku. Ušetrite až 50% oproti bežným kníhkupectvam....

INFORMACE

AUTOR
Ida Simonsová
DIMENZE
8,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Pošetilá družička.pdf

POPIS

Román Pošetilá družička, jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století v antverpské židovské komunitě, vyšel již v roce 1959. Jeho znovuobjevení v roce 2014 se však v Nizozemsku stalo literární senzací prvého řádu a v současné době se připravuje jeho vydání v další dvacítce zemí. „Je mnohem užitečnější vydolovat z méně příjemného zážitku humorný prvek, než se v něm snažit vystopovat nepřítomnou světlou stránku,“ dostalo se poučení hlavní hrdince tohoto příběhu, dvanáctileté židovské dívce Gittel. A řídila se jím i Ida Simonsová při psaní svého autobiograficky laděného románu: Gittel si sice na prahu světa dospělých nedělá mnoho iluzí, ale přesto srší humorem a (sebe)ironií. A tak ji nezdolají ani rozhárané rodinné poměry, jimiž je smýkána z Haagu do Antverp a zpátky, podle toho, s kým se její matka právě pohádá – zda s otcem, nebo se svou antverpskou rodinou. Ostrůvkem klidu je pro Gittel hra na klavír, zvlášť když jí rodina bankéře Mardella umožní cvičit na skvělém nástroji. A setkání s ním, jeho dcerou Lucií a andělsky půvabným příručím Gabrielem je také katalyzátorem jejího dospívání. Gittelin nesentimentální humor a vitalita v lecčems připomínají hrdiny Oty Pavla a přinášejí sílu i potěchu čtenářům všeho věku.

Chcete si přečíst knihu?Pošetilá družička ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ida Simonsová. Číst Pošetilá družička Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY