Pražské židovské pověsti a legendy

Pražské židovské pověsti a legendy - Václav Vladivoj Tomek | Dcparkrx.org

...nspiračním zdrojem pro mnohé autory pražských románů, a přesto první celkový utříděný sborník v českém jazyce sepsal až V ... Pražské židovské pověsti a legendy - Václav Vladivoj Tomek ... ... . V. Tomek. Některé z pověstí se zde nalézají v kontextu s pověstmi v češtině do té doby neznámými. Pražské legendy, pověsti a strašidla Legend spojených s Prahou je opravdu nespočet, každá doba přišla se svou legendou, se svou historkou a dohromady tvoří krásu záhadné Prahy. Pojďme se na některé z nich podívat a nahlédněme pod tuto roušku tajemna, které může být smyšlené, úsměvné, nepochopiteln ... Pražské legendy - a pověsti - venkovní hra, která vás ... ... . Pojďme se na některé z nich podívat a nahlédněme pod tuto roušku tajemna, které může být smyšlené, úsměvné, nepochopitelné, děsivé a ... Pražské židovské pověsti a legendy Autor: Tomek, Václav Nakladatel: Volvox Globator EAN: 9788072076352 ISBN: 978-80-7207-635-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 126 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2007 (1. vydání) Pražské židovské pověsti a legendy. Vratislav Václav Tomek. 179 Kč s DPH Nedostupné. KOUPIT NA E-SHOPU . Knihy Dobrovský. Pražské židovské pověsti měly velký vliv nejen na českou kulturu. Některé příběhy ovlivnily i zahraniční autory. Například legendu o Golemovi, kterou známe z nesmrtelného filmu s Janem Werichem v ... Pražské židovské pověsti a legendy Václav Vladivoj Tomek. Pražské židovské pověsti a legendy. Václav Vladivoj Tomek. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 5.0 z 5 hvězdiček 2 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Josefov, nešťastná pátá čtvrť města Prahy byla odedávna obklopena tajemstvím. ... Pražské židovské pověsti měly velký vliv nejen na českou kulturu. Některé příběhy ovlivnily i zahraniční autory. Například legendu o Golemovi, kterou známe z nesmrtelného filmu ... Pražské židovské pověsti a legendy Autor: Tomek, Václav Vladivoj Nakladatel: Omega EAN: 9788073900922 ISBN: 978-80-7390-092-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 136 stran, česky Rozměry: 13,8 × 20,5 cm Rok vydání: 2013 (1. vydání) | Pražské legendy 5 Úvod Praha je nejen krásné, ale i magické město plné legend a pověstí. Pražské legendy jsou smutné i veselé, strašidelné i romantické. Přenesou vás do života v minulých staletích a překvapí vás barvitou fantazií. Navíc můžete jít na hezkou procházku na místa, kde se tyto legendy odehrály. 10 ... Pražské židovské pověsti a legendy v angličtině. Kniha přináší nejznámější židovské pověsti ze Staré Prahy. Začíná příchodem Židů do Čech a dále líčí podivuhodné Dostupnost: 6 pracovních dn í i-1% sleva. 170 Kč ... Dobrovský, ed. Omega, 2013, 130 str., A5, v. pevná s přebalem. Buďte první, kdo ohodnotí "Pražské židovské pověsti a l...

INFORMACE

AUTOR
Václav Vladivoj Tomek
DIMENZE
7,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské židovské pověsti a legendy.pdf

POPIS

Pražské židovské pověsti měly velký vliv nejen na českou kulturu. Některé příběhy ovlivnily i zahraniční autory. Například legendu o Golemovi, kterou známe z nesmrtelného filmu s Janem Werichem v hlavní roli, zpracoval i velmi oblíbený spisovatel fantastiky Terry Pratchett v cyklu Zeměplocha. Pověsti a legendy židovské komunity kolovaly po Praze mnoho staletí, ale jejich první ucelený sborník vydal až český historik Václav Vladivoj Tomek. Čtenář se díky jeho pečlivé práci může seznámit nejen s plnou a původní verzí obecně známých příběhů, ale i s pozapomenutými naprosto unikátními legendami pražských Izraelitů.

Chcete si přečíst knihu?Pražské židovské pověsti a legendy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Vladivoj Tomek. Číst Pražské židovské pověsti a legendy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY