The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky

The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky - Eva Střížovská | Dcparkrx.org

...odružstvím. Češi patří k Vídni aneb třicet dva výprav do Vídně v českých stopách The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky ... Kniha: Návrat na Moonlight Plains - Barbara Hannay | Knihy ... ... . Srbský deník Ztraceno ve vlnách. Šťastná to země - Koloputování okolo Československa a jiné příběhy Pašeráckou stezkou z Tibetu. Češi patří k Vídni aneb třicet dva výprav do Vídně v českých stopách The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky. K2, poslední klenot mé koruny Himálaje Na ostrově pirátů - Plavby za dobrodružstvím. Zajímavé knihy na téma kardiovaskulární nemoci v internetovém knihkupectví Mega ... The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a ... ... . K2, poslední klenot mé koruny Himálaje Na ostrově pirátů - Plavby za dobrodružstvím. Zajímavé knihy na téma kardiovaskulární nemoci v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kardiológia a angiológia : Knihy, DVD, CD, hry - najširší výber za najnižšie ceny na Slovensku. The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky Věra Adámková , Facta medica (2011) Americký Středozápad je dalším tématem, který zaujal autorku po napsání knížek o našich krajanech v Texasu. The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky Od veřejného prostoru k nákupním centrům: Svět cizinců a jeho regulace Přírodní medicína: Obsahové látky - Léčební účinky - Užití...

INFORMACE

AUTOR
Eva Střížovská
DIMENZE
3,44 MB
NÁZEV SOUBORU
The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky.pdf

POPIS

Americký Středozápad je dalším tématem, který zaujal autorku po napsání knížek o našich krajanech v Texasu. Stejně jako do Texasu odcházeli lidé z českých zemí do Kansasu, Nebrasky, Iowy a dalších míst, kde se mohli usadit. Byla zde úrodná půda a i když,hlavně z počátku tu život nebyl rozhodně lehký, měli zde možnost svobodného podnikání, ať v řemeslech či v zemědělství. Autorka se ve svých reportážích a rozhovorech ještě částečně vrací do Texasu, dále provází čtenáře českou částí Iowy, kde nechybí výlet do Spillville a vzpomínka a dokumenty na zdejší pobyt Antonína Dvořáka v roce 1893, představení tamějšího muzea bratrů Bílých, kteří vyřezávali ze dřeva světové unikátní hrací hodiny a kde je byt, kde slavný skladatel tehdy bydlel, dále představení známého českého muzea v Cedar Rapids, aj. Ale nejen muzea, české kostely, školy a hřbitovy jsou v knize popisovány. Více prostoru je věnováno současným a význačným Čechům jako např. bratrůmKlimešovým (původem z Jižních Čech), kteří se starají o veškerou historii a památky Iowy, elegantní a aktivní honorární konzulce Kansasu Sharon Valasek, absolventce vojenské školy a nyní farmářce a chovatelce závodních koní Marii J., atd.

Chcete si přečíst knihu?The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Střížovská. Číst The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY