Jak nakupovat a zpracovávat maso

Jak nakupovat a zpracovávat maso - - | Dcparkrx.org

...Rozšířené vydání. Měsíc co měsíc, téměř tři roky jsme v Apetitu připravovali seriál o tom, jak nakupovat a zpracovávat maso, který uváděl šéfkuchař Václav Frič, známý svou specializací na maso a klasickou českou kuchyni ... Jak nakupovat a zpracovávat maso (Edice Apetit speciál ... ... . Na 180 stranách vám nabízíme všech ... Měsíc co měsíc, téměř tři roky jsme v Apetitu připravovali seriál o tom, jak nakupovat a zpracovávat maso, který uváděl šéfkuchař Václav Frič, známý svou specializací na maso a klasickou českou kuchyni. Na 180 stranách vám nabízíme všech 34 dílů populárního seriálu pohromadě a nově ještě kapitolu ... Měsíc co měsíc, téměř tři roky jsme v Apetitu připravovali seriál o tom, jak nakupovat a zpracovávat maso, který uváděl ... Jak nakupovat a zpracovávat maso — Kniha.cz ... . Na 180 stranách vám nabízíme všech 34 dílů populárního seriálu pohromadě a nově ještě kapitolu ... Měsíc co měsíc, téměř tři roky jsme v Apetitu připravovali seriál o tom, jak nakupovat a zpracovávat maso, který uváděl šéfkuchař Václav Frič, známý svou specializací na maso a klasickou českou kuchyni. Na 180 stranách vám nabízíme všech 34 dílů populárního seriálu pohromadě a nově ještě kapitolu věnovanou ... Jak nakupovat a zpracovávat maso (Edice Apetit speciál) Měsíc co měsíc, téměř tři roky jsme v Apetitu připravovali seriál o tom, jak nakupovat a zpracovávat maso, který uváděl šéfkuchař Václav Frič, známý svou specializací na maso a klasickou českou kuchyni. Pokud nejste zrovna řezník, určitě využijete tuto příručku, který vám poradím jak nakupovat a správně zpracovávat maso. Kniha vychází ze stejnojmenného seriálu, který pravidelně vycházel v kuchařském časopise Apetit. V kuchařce naleznete různé druhy masa, takže si můžete vybrat to, které máte nejraději. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol - hovězí maso, vepřové maso, telecí a jehněčí maso. V každém dílu se dozvíte, proč daný kus masa (květová špička, vepřové ocásky atd.) chtít, jak a kde ho koupit, na co si dát při nákupu pozor, k čemu se daný kus hodí a přidáme i podrobný návod, jak jej v kuchyni zpracovat a ... O čem je kniha Jak nakupovat a zpracovávat maso? Na 160 stránkách najdete všechno, co potřebujete vědět o nakupování a zpracování masa. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol - hovězí maso, vepřové maso, telecí a jehněčí maso. V každém dílu se dozvíte, proč daný kus masa (květová špička, vepřové ocásky atd ......

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
4,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak nakupovat a zpracovávat maso.pdf

POPIS

Měsíc co měsíc, téměř tři roky jsme v Apetitu připravovali seriál o tom, jak nakupovat a zpracovávat maso, který uváděl šéfkuchař Václav Frič, známý svou specializací na maso a klasickou českou kuchyni. Na 180 stranách vám nabízíme všech 34 dílů populárního seriálu pohromadě a nově ještě kapitolu věnovanou zvěřině. Provedeme vás v nich nákupem vepřového, hovězího, telecího a jehněčího masa a zvěřiny a představíme vám i poklady, které před vámi doposud řezníci tajili. K tomu přidáme návod, jak vše zužitkovat na maximum, a samozřejmě i oblíbené recepty. S námi si návštěvu řeznictví i vaření užijete!

Chcete si přečíst knihu?Jak nakupovat a zpracovávat maso ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Jak nakupovat a zpracovávat maso Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY