Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II.

Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. - Eva Střížovská | Dcparkrx.org

...vitalita BÁSNÍK SVĚTLA A PROSTORU. Shades of Grey - Decorating with the most elegant of neutrals 55 minut mezi životem - Odvážné útěky za železnou oponu ... Ahoj, jak se máš? Hallo! How are you levně, cena 149 Kč ... ... . Tituly od Eva Střížovská na Gorila.sk. Najširší výber titulov na slovenskom trhu, výhodné ceny a nízke poštovné. Len na Gorila.sk In Texas, it is especially common to spot this greeting on bumper stickers throughout the state. In the Czech Republic however, the "jak se mas" phrase is used more often between friends. The formal way, or when addressing more than one person, is "jak se m ... Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. - Eva ... ... . In the Czech Republic however, the "jak se mas" phrase is used more often between friends. The formal way, or when addressing more than one person, is "jak se mate". Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. 168 Kč -16 %. Koupit. Jin Shin Jyutsu 323 Kč Koupit. Erasmus 326 Kč -17 %. Koupit. Medical Yoga. Bd.2 807 Kč Koupit. Villers-Bocage 1291 Kč -27 %....

INFORMACE

AUTOR
Eva Střížovská
DIMENZE
4,93 MB
NÁZEV SOUBORU
Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II..pdf

POPIS

Dvojjazyčná anglicko-česká knížka provází čtenáře jedním z nejsvébytnějších států USAa to prostřednictvím obyvatel, kteří mají český původ. Oni si spíš říkají „Moravci“ podle toho, odkud většinou začali přicházet.A to hned brzy po největší krvavé válce na Americkém kontinentu, tedy po roce1866, někteří dokonce i dříve. Autorka se potkává s mnoha jejich potomky, kteří se většinouhrdě ke svému původu hlásí.A také k tomu, že se dokázali v cizím a zcela odlišném prostředí od rodné Moravy doslova poprat s těžkými podmínkami přežití (nezvyklá vedra, jiná půda, jiná zvířena a nutnost lovu, často těžkost zajištění vody ibezpečnosti rodiny atd.) A přesto se velmi dobře s těmito podmínkami vyrovnali a dobře se uplatnili v tamější společnosti tzv. „Amerikánů“. Mnoho z kdysi příchozích chudých sedláků-.farmářů je dnes význačnými profesory na univerzitách, lékaři apod. Američané s českým (moravským) původem zaujímají téměř celou třetinu obyvatel obrovského státu Texas a čeština je třetím zdejším jazykem po angličtině a španělštině. České „kolache“, klobasy, pivo a hlavně tzv. Polka Fest, kdy se každou sobotu tančí a zpívá v mnoha texaských městečkách za doprovodu českých kapel – to je fenomén, který milují nejen lidé českého původu, ale i velká většina Američanů. Knížka plná reportáží, rozhovorů a zajímavosti je čtivá, ale může sloužit i pro zájemce o angličtinu.

Chcete si přečíst knihu?Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Střížovská. Číst Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY