Mezi Východem a Západem: České politické rozpravy 1945 - 1948

Mezi Východem a Západem: České politické rozpravy 1945 - 1948 - Christiane Brenner | Dcparkrx.org

...ladatele V monografii Mezi Východem a Západem autorka zkoumá krátké, avšak politicky i společensky významné období mezi koncem druhé světové války a převzetím moci komunisty v únoru 1948 ... Mezi Východem a Západem - České politické rozpravy 1945 ... ... . Všechny informace o produktu Kniha Mezi východem a západem. České politické rozpravy 1945 - 1948 - Christiane Brenner, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Mezi východem a západem. České politické rozpravy 1945 - 1948 - Christiane Brenner. V monografii Mezi Východem a Západem autorka zkoumá krátké, avšak politicky i společensky významné období mezi koncem druhé svě ... Mezi Východem a Západem - České politické rozpravy 1945 ... ... . České politické rozpravy 1945 - 1948 - Christiane Brenner. V monografii Mezi Východem a Západem autorka zkoumá krátké, avšak politicky i společensky významné období mezi koncem druhé světové války a převzetím moci komunisty v únoru 1948. Ony tři „dlouhé" roky nepojímá jako jednoznačný zápas mezi demokracií a totalitarismem. Prostřednictvím diskurzivní analýzy prokazuje, že si v československé „lidové demokracii ... Title: Mezi Východem a Západem. České politické rozpravy 1945 - 1948 - Christiane Brenner epub fb2 PDF Created Date: 1/22/2018 6:19:52 AM Kupte knihu Mezi východem a západem (Christiane Brenner) s 7 % zľavou za 16.61 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, p...

INFORMACE

AUTOR
Christiane Brenner
DIMENZE
9,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Mezi Východem a Západem: České politické rozpravy 1945 - 1948.pdf

POPIS

V monografii Mezi Východem a Západem autorka zkoumá krátké, avšak politicky i společensky významné období mezi koncem druhé světové války a převzetím moci komunisty v únoru 1948. Ony tři „dlouhé“ roky nepojímá jako jednoznačný zápas mezi demokracií a totalitarismem. Prostřednictvím diskurzivní analýzy prokazuje, že si v československé „lidové demokracii“ nekonkurovaly dva diametrálně odlišné společenské a politické modely. Na základě rozboru dobové publicistiky rekonstruuje kontroverze českých politických elit ohledně výkladu předválečné a válečné minulosti, přítomnosti i budoucnosti, resp. ohledně formování nového státního a politického pořádku. Velkou pozornost věnuje pojímání německé viny a vyrovnání se s českými a moravskými Němci v roce 1945. Protipól vůči německé otázce pak představuje Brennerovou analyzovaná debata o blízkosti, resp. o odstupu k sovětskému modelu, jež v publicistické rovině podléhala politické cenzuře i silné autocenzuře. Vydání knihy podpořil Česko-německý fond budoucnosti.

Chcete si přečíst knihu?Mezi Východem a Západem: České politické rozpravy 1945 - 1948 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Christiane Brenner. Číst Mezi Východem a Západem: České politické rozpravy 1945 - 1948 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY