Český mrakodrap: Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. století

Český mrakodrap: Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. století - Petr Vorlík | Dcparkrx.org

... včetně nerealizovaných návrhů i tuzemských staveb postavených zahraničními architekty ... Vorlík Petr | Knihkupectví Karolinum ... . Knížku se 300 fotografií a ilustrací vydává Paseka. český (4) anglický (1) Farba obálky . modrá (1) oranžová (2) sivá (2) Zúžiť výber ... Český mrakodrap (Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. století) Petr Vorlík • Paseka, 2015 ... 20. prosince 2018 Americký prezident Donald Trump osobně podepsal v říjnu 2015, tedy už během prezidentské kampaně,... Baťův mrakodrap dostavěli před 80 lety, byl druhý nejvyšší v Evropě Ve městě stoj ... Český mrakodrap: Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21 ... ... ... Baťův mrakodrap dostavěli před 80 lety, byl druhý nejvyšší v Evropě Ve městě stojí mrakodrap a v něm jsou samé kanceláře. V jedné z nich pracuje slečna Kamilka. ... Český mrakodrap Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. st... Hodnocení produktu: 0%. Paseka, naučná, 2015, Petr Vorlík, 272, české. Existuje vůbec něco jako „český mrakodrap"? Kniha Petra Vorlíka sleduje na ... Český mrakodrap - Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. století. Vorlík Petr. 399 K ... Tento seznam řadí budovy (výškové budovy) v České republice podle jejich výšky.Způsobů měření výšky budov je několik, může se měřit stavební výška budovy (včetně věží či jiných architektonických detailů), celková výška, která zahrnuje i případné antény či podobná zařízení na vrcholu budovy, a existují i další způsoby. Český mrakodrap - Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. století ... Baťův mrakodrap nechal postavit Jan Antonín Baťa ve Zlíně podle projektu architekta Vladimíra Karfíka v letech 1936-1938 jako sídlo ředitelství obuvnické firmy Baťa.Budova má číslo 21, říká se jí proto „jednadvacítka". Označení budov v Baťově závodě bylo podle amerického stylu, kdy číslo udává přesnou polohu budovy v areálu, neboť první číslice (tedy ......

INFORMACE

AUTOR
Petr Vorlík
DIMENZE
6,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Český mrakodrap: Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. století.pdf

POPIS

Existuje vůbec něco jako „český mrakodrap“? Kniha Petra Vorlíka sleduje na příkladech více než stovky proslulých i méně známých staveb nebo utopických projektů příběh skromného českého mrakodrapu. Zachycuje např. budovy významných meziválečných výrobních koncernů, sídel veřejné správy a infrastruktury pokrokové republiky, poválečné naplnění snů avantgardy, nekritický optimismus, ale i zpupnost socialistického realismu, vítězství techniky nad krajinou a historickým městem, prominentní výkladní skříně socialismu, snahu o polidštění jednotvárných panelových sídlišť i porevoluční vzlínání konzumu a principu „vidět a být viděn“. Každá doba měla své ambice, které se mnohdy zhmotnily právě v budování výškových staveb. Na příkladech jednotlivých výškových budov lze tedy poukázat na mnohdy jemné vztahy mezi mocí a architekturou.

Chcete si přečíst knihu?Český mrakodrap: Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Vorlík. Číst Český mrakodrap: Nejzajímavější výškové stavby 20. a 21. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY