Jiříkovy starosti o minulost: Román o dospívání v divoké době

Jiříkovy starosti o minulost: Román o dospívání v divoké době - Jan Faktor | Dcparkrx.org

...ozhodnout až v těch dalších. K premiérově práci s penězi daňových poplatníků má ale senátor výhrady ... Jiříkovy starosti o minulost - Jan Faktor: Goethe-Institut ... ... . Stejně tak by raději určitou část rozhodovacích pravomocí v rámci EU ... Faktor, Jan. Jiříkovy starosti o minulost. Román o dospívání v divoké době. Praha : PLUS, 2015. 493 s. Hlavní hrdina Jiřík je alter ego autora (nar. v Praze 1951, maturoval 1970), jeho dětství a dospívaní ovlivňuje politická situace 50. až 70. let a osudy židovské rodiny. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kl ... Jiříkovy starosti o minulost - Plus ... . až 70. let a osudy židovské rodiny. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím" nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Rozumím Německý spisovatel českého původu Jan Faktor popsal ve své poslední knize tísnivé dospívání v Československu 60. a 70. let. Román Jiříkovy starosti o minulost není nostalgicky laskavý ani prvoplánově zesměšňující, ale dusí čtenáře připomínkou doby, kdy normou byli "knedlíkovitě živořící jedinci". 24. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 24. dubna : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!. 24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb. Rampepurda Srncová z Bylo nás pět o mužově milence! (53x) Sexsymbol Tereza Voříšková slaví narozeniny: Tohle je 5 jejích fotek nabitých erotikou! (46x) Proč Voříškovou ve filmech svlékají? Stačí se podívat na tyto fotky, kde herečka ukázala úplně vše! (33x) První sex v Hotelu Paradise: Máme VIDEO Lea a Nely v posteli ... Dneska jsem si na Vltavě poslechla besedu k autobiograficky laděné knize "Jiříkovy starosti o minulost", Román o dospívání v divoké době, o životě v Praze od 50. do 70. let od Jana Faktora (1951), českého spisovatele žijícího v Německu a píšícího německy. Nejdřív vyšla německá verze, pak česká. Generační výpověď o normalizační době je svým zpracováním i v rámci české literatury ojedinělá. Román Jiříkovy starosti o minulost začal Jan Faktor psát už v roce 1986 - tenkrát ještě jako experimentálně strukturovanou prózu; v devadesátých letech se k textu sice vrátil, v původní podobě jej ale nikdy ... Přijel představit prózu Jiříkovy starosti o minulost. S podtitulem Román o dospívání v divoké době v ní vypráví o životě v Praze od padesátých do sedmdesátých let. Vyšla nejdřív německy a byla nominována na Cenu Lipského knižního veletrhu i Německou knižní cenu. Ve spolupráci s překladatelem Radoslavem ......

INFORMACE

AUTOR
Jan Faktor
DIMENZE
7,54 MB
NÁZEV SOUBORU
Jiříkovy starosti o minulost: Román o dospívání v divoké době.pdf

POPIS

Hlavní hrdina Jiřík, alter ego autora, vyrůstá v Praze padesátých a sedmdesátých let v domácnosti, které vládnou ženy. V příběhu hraje velkou roli nejen politika a osud Jiříkovy židovské rodiny, ale i jeho bouřlivé dospívání. Realita románu má silně autobiografické rysy. Kniha však nabízí mnohem více než jen řadu absurdních historek: díky fabulačnímu umění autora a jeho sebeironii mutují často i následky zážitků holocaustu jeho příbuzných do neobvyklých grotesek. Román vyšel původně německy a byl dokonce nominovaný na prestižní Německou knižní cenu. Pro české vydání text ve spolupráci s předkladatelem Radovanem Charvátem výrazně upravil. Generační výpověď o normalizační době je svým zpracování i v rámci české literatury naprosto ojedinělá.

Chcete si přečíst knihu?Jiříkovy starosti o minulost: Román o dospívání v divoké době ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Faktor. Číst Jiříkovy starosti o minulost: Román o dospívání v divoké době Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY