Delikvence mládeže – trendy a souvislosti

Delikvence mládeže – trendy a souvislosti - Eva Moravcová, | Dcparkrx.org

...itoly rozebírají různé faktory související s delikvencí mládeže ... Delikvence mládeže - Trendy a souvislosti - Moravcová Eva ... ... . Popis nakladatele Monografie podává přehled výsledků nejnovějšího reprezentativního výzkumu delikvence u žáků 7.-9. tříd základních škol a gymnázií v ČR z roku 2013 a nabízí jejich srovnání s rokem 2007. Delikvence mládeže - trendy a souvislosti Eva Moravcová, Zuzana Podaná, Jiří Buriánek, kol. Mládež a delikvence / Oldřich Matoušek, Andrea Matoušková. - Vyd ... Delikvence mládeže - trendy a souvislosti - Netshopy.cz ... . Mládež a delikvence / Oldřich Matoušek, Andrea Matoušková. - Vyd. 3., aktualiz. - Praha : Portál, 2011. - 344 s. ISBN 978-80-7367-825-8 (brož.) 343.91-053.6 * 343.85 * (437.3) - kriminalita mládeže - Česko - prevence kriminality - Česko -studie UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A UŽIVATELE TÉTO KNIHY Delikvence mládeže: Trendy a souvislosti Monografie podává přehled výsledků nejno...

INFORMACE

AUTOR
Eva Moravcová,
DIMENZE
12,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Delikvence mládeže – trendy a souvislosti.pdf

POPIS

Monografie podává přehled výsledků nejnovějšího reprezentativního výzkumu delikvence u žáků 7.–9. tříd základních škol a gymnázií v ČR z roku 2013 a nabízí jejich srovnání s rokem 2007. Podrobně a systematicky analyzuje vliv prakticky všech relevantních individuálních (sebekontrola, osobní morálka) i sociálních faktorů, například rodiny, školy nebo vrstevníků, zvláště pak delikventních kamarádů. Využívá získaných poznatků k ověření některých starších i novějších teorií, které vysvětlují vznik delikventních tendencí a usilují o jejich predikci (P. O. Wikström). Diskutuje také metodologické otázky spojené se získáváním dat a ukazuje možnosti využití pokročilých statistických metod při jejich analýze. Proto může být zajímavá a užitečná nejen pro specialisty v oboru kriminologie, sociologie nebo sociální práce, ale také pro studenty a širší odbornou veřejnost.

Chcete si přečíst knihu?Delikvence mládeže – trendy a souvislosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Moravcová,. Číst Delikvence mládeže – trendy a souvislosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY