Republika Užupis

Republika Užupis - Ha Ilči | Dcparkrx.org

...k Užupis, he can clearly understand it, and hears it often around the city, including being spoken by the mayor in a funny scene where a Lithuanian falsely translates the mayor's Užupis, which she cannot understand ... La República de Užupis, una república dentro de otra ... ... . Yet still, people deny the existence of this independent state. Republika Užupis - Ilči Ha - Román o hledání ztracené vlasti a marné snaze vrátit se do krajiny mládí. Hlavní hrdina přijíždí z dalekého exilu pohřbít otcovy ostatky do rodné země, která údajně získala znovu samostatnost. Jeho poslání ovšem od samého Republika Užupis Prodej skončil. Román o hledání ztracené vlasti a marné snaze vrátit se do krajiny mládí. Hlavní hrdina přijíždí z dalekého exilu pohřbít otcovy o ... Republika Užupis - Ha Ilči | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Jeho poslání ovšem od samého Republika Užupis Prodej skončil. Román o hledání ztracené vlasti a marné snaze vrátit se do krajiny mládí. Hlavní hrdina přijíždí z dalekého exilu pohřbít otcovy ostatky do rodné země, která údajně získala znovu samostatnost. Jeho poslání ovšem od samého počátku naráží na bariéru nevědomosti, nezájmu a ... Republika Užupis zůstává v paměti, a dokud se v ní nachází, nikdo ji nemůže zrušit, ani dnes, ani nikdy později. To je ale pouze jeden z možných výkladů prózy, nabité intenzivní magií konce věcí, ale i jejich počátků....

INFORMACE

AUTOR
Ha Ilči
DIMENZE
4,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Republika Užupis.pdf

POPIS

Román o hledání ztracené vlasti a marné snaze vrátit se do krajiny mládí. Hlavní hrdina přijíždí z dalekého exilu pohřbít otcovy ostatky do rodné země, která údajně získala znovu samostatnost. Jeho poslání ovšem od samého počátku naráží na bariéru nevědomosti, nezájmu a posměchu okolí, které je součástí jakési neuchopitelné a nesrozumitelné reality. Čím usilovněji se hrdina snaží rozplést klubko záhadné existence republiky Užupis, tím více různých konců drží v ruce. Jeho počáteční odhodlání se postupně rozmělňuje v řadě zdánlivě nesouvisejících příhod, během nichž se střípky zaprášených vzpomínek skládají do mozaiky idealizované minulosti, která je ale nemilosrdně konfrontována s frustrující realitou. Užupis – místo za řekou, symbolizuje druhý břeh, místo spočinutí a vysněnou idylu, jejíž hledání je předem odsouzeno k nezdaru. Svět je v pohybu a člověk se nemá kam vrátit, zejména pokud se podvědomě utíká do dob dávno minulých. Bloudění v prostoru i čase, doprovázené záblesky déja vu nakonec dospěje do dramatického finále, v němž se v nepochopitelné časové smyčce naplní budoucnost, která se už vlastně možná dávno stala.Vydání knihy podpořil Ústav pro překlad korejské literatury LTI Korea.

Chcete si přečíst knihu?Republika Užupis ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ha Ilči. Číst Republika Užupis Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY