Royt Jan - Krajinami umění

Royt Jan - Krajinami umění - Martin Bedřich, | Dcparkrx.org

...iha rozhovorů se známým historikem umění je putováním po krajině, jež promlouvá uměleckými díly, které na ní během staletí vznikly ... Royt Jan - Krajinami umění - Jan Royt,Martin Bedřich ... ... .Zabývá se mnohovrstevnatými vztahy, které působí mezi uměleckým dílem a člověkem, místem, spiritualitou i politikou. Royt Jan: Royt Jan - Krajinami umění. Autor: Royt Jan. Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner. Kniha rozhovorů se známým historikem umění je putováním po krajině, jež promlouvá uměleckými díly, které na ní během staletí vznikly. Zabývá se mnohovrstevnatými vztahy, které působí mezi uměleckým dílem a ... Krajinami umění. Kdo napsal knihu Krajinami umění? Autor ... Royt Jan - Krajinami umění - Martin Bedřich, Jan Royt ... ... . Zabývá se mnohovrstevnatými vztahy, které působí mezi uměleckým dílem a ... Krajinami umění. Kdo napsal knihu Krajinami umění? Autorem je Jan Royt, Martin Bedřich. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Knihy autora Jan Royt. Vybírejte z 11 knih v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků. Ústav dějin křesťanského umění. tel.: 220 181 279, 374. e-mail: [email protected] Filozofická fakulta . Ústav pro dějiny umění. tel.: 221 619 699. e-mail: [email protected] Stál u zrodu Ústavu dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě UK. Jako ocenění za svoji činnost na KTF obdržel v roce 2009 zlatou ......

INFORMACE

AUTOR
Martin Bedřich,
DIMENZE
11,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Royt Jan - Krajinami umění.pdf

POPIS

Kniha rozhovorů se známým historikem umění je putováním po krajině, jež promlouvá uměleckými díly, které na ní během staletí vznikly. Zabývá se mnohovrstevnatými vztahy, které působí mezi uměleckým dílem a člověkem, místem, spiritualitou i politikou. Rozhovor představuje výraznou osobnost prof. Royta, jeho cesty k umění a za uměním, která se pak stává průvodcem rozumění tomu, jak bohaté perspektivy se člověku otevírají, když k sobě nechá promlouvat bohatství a krásu uměleckého působení minulých věků i současnosti. Kniha zaujme všechny zájemce o umění a památky, neboť jim poskytne inspirativní svědectví o životě s uměním a podněty k vlastnímu prožívání. Prof. Jan Royt patří mezi přední české historiky umění. Zabývá se především středověkou malbou a ikonografií, ale také barokní zbožností či raně křesťanským uměním. Je autorem řady odborných knih, věnuje se popularizaci tématu v médiích a na veřejných debatách a přednáškách, dlouhá léta píše do Perspektiv Katolického týdeníku sloupky o křesťanské ikonografii. Vyučuje na několika vysokých školách, v současnosti je prorektorem Univerzity Karlovy.

Chcete si přečíst knihu?Royt Jan - Krajinami umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Bedřich,. Číst Royt Jan - Krajinami umění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY