Adaptivní organizace: Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti

Adaptivní organizace: Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti - Adrián Podskľan, | Dcparkrx.org

...ptivní organizace. Adrián Podskľan. Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti 329 Kč ... Adaptivní organizace - Adrián Podskľan | Knihy.ABZ.cz ... . Detail knihy. Politická inteligence lídrů. Gerry Reffo, Valerie Wark. Jak PQ odlišuje úspěšné lídry od neúspěšných. Adaptivní organizace inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti lmaoskZF 34343. Weiss, Michael Islámský stát uvnitř armády teroru lmaoskZF 34344. Cummins, Joseph Kronika válek od řecko-perských válek po boj za americkou nezávislost : [nový pohled ... Adaptivní organizace | Od Bati po Jobse na cestě k firemní ... ... . Cummins, Joseph Kronika válek od řecko-perských válek po boj za americkou nezávislost : [nový pohled na Adaptivní organizace - Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti . naša cena 12,99 EUR. Advokacie a jurisprudence ve starověkém Římě ... Adaptivní organizace. Adrián Podskľan. Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti 329 Kč. Detail knihy. Politická inteligence lídrů. Gerry Reffo, Valerie Wark. Jak PQ odlišuje úspěšné lídry od neúspěšných....

INFORMACE

AUTOR
Adrián Podskľan,
DIMENZE
12,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Adaptivní organizace: Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti.pdf

POPIS

Je neoddiskutovatelné, že bariéry úspěšnosti podnikání mají své kořeny nejen v selhání trhu, právních nástrojů a v neočekávaných změnách ekosystému, ale také v nízké schopnosti zainteresovaných stran reagovat na aktuální situaci na trhu. Autoři tvrdí, že tuto skutečnost pocítili nejeden podnikatel, jenž byl v posledních několika letech vystaven vleklé ekonomické krizi, kdy se v rámci snahy o zachování své pozice musel a musí adaptovat na nově nastavené tržní podmínky. Z tohoto důvodu připravili knihu Adaptivní organizace s cílem pomoci organizacím rychle a pružně reagovat na měnící se podmínky v podnikatelském prostředí. Kniha je psaná jasně živým a srozumitelným jazykem, s množstvím praktických a užitečných poznámek. V úvodní části jsou stručně charakterizovány adaptivní prvky firem Baťa, Toyota, BMW, Ikea a Apple. Autoři zde rozebírají dvanáct zásadních bariér při budování úspěšné organizace s tím, že řadě manažerů se tyto bariéry ještě zdaleka nepodařilo překonat. Kniha zaujme právě tím, že překonává mnohé tradiční pohledy na organizaci podniku, které se ukázaly jako nedostačující: centralizace, hierarchie, nedostatek experimentovaní, pevné hranice, nedostatek účelu apod. Velice zajímavé je myšlení v modelech ZIPF, Lean Canvas (Ash Maurya) a evolučních fázích organizace podniku podle Milana Zeleného, jež autoři rozvíjejí. Právě poslední, budoucí, fázi je adaptivní organizace, která se rychle přizpůsobuje okolí a má vlastnosti anti křehkostí – tj. nejen pružně odolává turbulentním změnám a šokům z okolí, ale tyto turbulence ji posilňují a zlepšuji její konkurenční schopnosti. Kniha přináší mnoho velmi srozumitelně a logicky popsaných užitečných organizačních a ekonomických nástrojů na rozvoj agility. Autoři nikomu nevnucují „nejlepší praktiky”, nýbrž předkládají moderní přístupy tak, aby si z nich mohl manažer vybrat ty, které jsou pro něho vhodné, a přizpůsobit je svému vlastnímu systému řízení. Kniha nejde do detailů; naopak poskytuje široký přehled literatury a odkazů, sumarizuje, zevšeobecňuje. Nepodporuje syndrom „zaručených postupů“, ale dává čtenáři možnost volby - možnost objevovat svou vlastní cestu.

Chcete si přečíst knihu?Adaptivní organizace: Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adrián Podskľan,. Číst Adaptivní organizace: Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY