Osídlení Čech ve světle místních jmen

Osídlení Čech ve světle místních jmen - Vladimír Šmilauer | Dcparkrx.org

...en.(1960). Mezníkem ve vývoji osídlení je podle Šmilauera německá kolonizace ve 13 ... Naše řeč - Postup osídlování Čech očima onomastika ... . století. Osídlení Čech ve světle místních jmen. 1. vyd. Praha: Nakladatelství Československé akademie věd, 1960. 391 a. Práce Československé akademie věd. Sekce jazyka a literatury. LUTTERER, Ivan. Psychologie pojmenování a tzv. přezdívková jména místní. Select Page. toponomastika-zaklady1. Home; Praxe; MÉDIA/ART; Badatelna/Výzkum; EXKURZE/PŘEDNÁŠKY Osídlení Čech ve sv ... Kniha: Osídlení Čech ve světle místních jmen | Knihy.ABZ.cz ... . Home; Praxe; MÉDIA/ART; Badatelna/Výzkum; EXKURZE/PŘEDNÁŠKY Osídlení Čech ve světle místních jmen Vladimír Šmilauer. 485 Kč . 437 Kč ... Šmilauer, Osídlení Čech ve světle místních jmen, Praha 1960; Lad. Hosák, Místní a pomístní jména na Moravě a ve Slezsku jako historický pramen, příl. 2. čísla Vlastivědného věstníku moravského 20, 1968, 67 s. The Terminology Group of ICOS has accomplished a lot of work since the Congress in Barcelona. Lists of onomastic terms are now available in English, French and German. The Group is planning to produce lists in many other languages. The lists in the languages ... Osídlení Čech ve světle místních jmen; Osídlení Čech ve světle místních jmen Autor: Vladimír Šmilauer Jak se postupně osídlovaly Čechy? Autor se při odpovědi opírá o toponomastiku coby vědu jazykově-zeměpisně-historickou a zohledňuje 3 zásady: každé místo je viděno ve svém ... Dostupnost: 3 pracovní dny i -16% sleva. 485 Kč ......

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Šmilauer
DIMENZE
5,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Osídlení Čech ve světle místních jmen.pdf

POPIS

Jak se postupně osídlovaly Čechy? Autor se při odpovědi opírá o toponomastiku coby vědu jazykově-zeměpisně-historickou a zohledňuje 3 zásady: každé místo je viděno ve svém prostředí, zasazeno do prostoru a času – jeho jméno je vždy posuzováno v těchto souvislostech. Nejprve se autor zabývá starým sídelním územím v Čechách, jeho popisem a typy jmen a cituje místní jména z listin do roku 1150. Publikace také obsahuje pojednání o osídlení Českomoravské vrchoviny a o sídlištích vzniklých po roce 1600. Jedná se o reedici původního vydání knihy z roku 1960.

Chcete si přečíst knihu?Osídlení Čech ve světle místních jmen ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Šmilauer. Číst Osídlení Čech ve světle místních jmen Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY