Faerské ostrovy

Faerské ostrovy - Juraj Červenka | Dcparkrx.org

...vá neobyčejný přírodní ráj - Azorské ostrovy ... Faerské ostrovy jsou na tom velice dobře i díky veterináři ... ... . Vydejte se s námi prozkoumat největší ostrov tohoto souostroví São Miguel, kterému se přezdívá "zelený ostrov". Ostrov je sopečného původu a na první pohled vás oslní svou rozmanitostí. Faerské ostrovy (faersky: Føroyar, dánsky: Færøerne, znamená ovčí ostrovy) jsou závislé území Dánska s rozsáhlou autonomií. Je to souostroví v severním Atlantském oceánu na jihozápadním okraji Norského moře.Leží severozápadně od Skotska v polovině cesty ... Faerské ostrovy - Wikipedie ... .Leží severozápadně od Skotska v polovině cesty mezi Islandem a Norskem.Souostroví, čítající 18 ostrovů, 11 ostrůvků a 779 malých skalnatých ostrůvků ... Faerské ostrovy (faerčina: Føroyar, pravdepodobne buď znamená „Ovčie ostrovy" alebo "Vzdialené ostrovy") sú skupina malých ostrovov na severe Atlantického oceánu medzi Škótskom a Islandom.Sú autonómnym regiónom patriacim pod Dánske kráľovstvo. Od roku 1948 získali možnosť rozhodovať samostatne vo väčšine záležitostí okrem obrany a zahraničnej politiky. Názov Faerské ostrovy pochádza z faerského slovíčka Føroyar, čo v preklade pravdepodobne znamená „Ovčie ostrovy". Tento prívlastok pritom nedostali náhodou. Okrem rybárstva, ktoré je tu najdôležitejším hospodárskym odvetvím, sa totiž Faerčania vo veľkom živia aj chovom oviec. O tom, že ide o významnú aktivitu ... Předběžný program zájezdu Faerské ostrovy. 1. den: Letecky z Vídně, mezipřistání v Kodani, přílet na ostrov Vágar s jediným mezinárodním letištěm v zemi, ubytování, vyzvednutí auta a začátek poznávání země. 2.- 6. den: Pronajatým autem prozkoumáme vše zajímavé na ostrovech Streymoy, Vágar, Eysturoy, Barday, Kunay a Vidoy. Faerské ostrovy patří k zemím, které zvládají pandemii koronaviru nadmíru dobře. V zemi s 61 tisíci obyvateli zatím nemají ani jednu oběť nemoci covid-19. Velkou zásluhu na tom má tamní veterinář, který přizpůsobil svou laboratoř pro testování lidí. Zprávu přinesl britský server The Guardian. Přílet na Faerské ostrovy a transfer směr OSTROV STREMOY, hlavní město ostrovů TORSHAVN, nejmenší hl. město na světě. Po ubytování následuje prohlídka města, zajímavě architektonicky řešený Dómkirkjan, hlavní faerská katedrála, projdeme Tinganes - starou část města s malými tradičními dřevěnými domky ... Dovolenky Faerské ostrovy 2020 s výnimočnou akciou. V CK SATUR si vyberiete z bohatej ponuky dovoleniek za dobré ceny. Tak neváhajte a objednajte si svoj pobyt ešte dnes! Faerské ostrovy: genitive — Faerských ostrovů: dative — Faerským ostrovům: accusative — Faerské ostrovy: vocative — Faerské ostrovy: locative — Faerských ostrovech: instrumental — Faerskými ostrovy Get your 3-Day weather forecast for Aedhuvik, Eysturoy, Faerské ostrovy. Hi/Low, RealFeel, precip, radar, & everything you need to be ready for the day, commute, and weekend! Věděli jste, že na můžete dojet na Faerské ost...

INFORMACE

AUTOR
Juraj Červenka
DIMENZE
12,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Faerské ostrovy.pdf

POPIS

Zelené Faerské ostrovy, často zahalené mlhou a bičované větry, patří k nejméně známým oblastem Evropy. Archipelag v severním Atlantiku – dnes autonomní čast Dánského království ale na rozdíl od něj nepatří do EU a má svou vlastní vlajku i znak – se skládá z 18 hlavních a z toho 17 obydlených ostrovů (nehledě na 800 sklanatých ostrůvků). Odlehlá končina mezi Británií, Islandem a Norskem je domovem jednoho z nejmenších národů světa, když sotva 50 000 Faeřanů užívá vlastní jazyk a udržuje řadu dávných zvyků svých předků. Zdejší zajímavá historie souvisí s drsnými životnými podmínkami ostrovanů, kteří odedávna chovali ovce a věnovali se rybolovu i lovu velryb. Knížka zachycuje dějiny od příchodu irských mnichů v raném středověku po zrod moderního faerského národa, jeho úspěchy i problémy.

Chcete si přečíst knihu?Faerské ostrovy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Juraj Červenka. Číst Faerské ostrovy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY