Dobrá smrt?

Dobrá smrt? - Hans Küng | Dcparkrx.org

...šlí v této své zatím poslední knize, k níž dalo podnět jeho vlastní onemocnění, nad dosavadními texty o vážném ohrožení života ... Predstava „Dobra smrt" - Montenegrina.net | Kultura ... ... . Dospívá k stanovisku, že ,,dobrá smrt" nemá nic společného se sebevraždou, nýbrž, že znamená lidsky důstojné ukončení života. V nemocnici zomrie ťažko postihnutý chlapec, ktorý bol odkázaný na dvadsaťštyrihodinovú starostlivosť. Všetko by bolo v poriadku, keby za Ludskym (TOMÁŠ MAŠTALÍR) na druhý deň neprišla žena so škandalóznym podozrením. Dobrá smrt není ... Dobrá smrt / Dobrá smrť (2018) | ČSFD.cz ... . Všetko by bolo v poriadku, keby za Ludskym (TOMÁŠ MAŠTALÍR) na druhý deň neprišla žena so škandalóznym podozrením. Dobrá smrt není film o tom, jak přesně probíhá proces asistované sebevraždy a co mu předchází. Je to film o tom, jak se jedna žena se svou blížící se smrtí vyrovnává a jak se s ní vyrovnává její nejbližší okolí. Největší chybou snímku je, že toto není dostatečně jasně řečeno, takže by z filmu někteří ... Dobrá smrt + Spolu sami v Plzni! Vstupenky a informace o nadcházející akci. DEPO2015, pondělí 25. 11. 2019. Novinky, lístky, nejnovější info, stejně jako program a vstupenky na nejlepší akce najdete na GoOut. Dobrá smrt. Editovat. Classic editor Historie Comments Share. Magga měla umřít už počtrnácté. Zakousla se do zkaženého jablka - už zase. Jeho shnilá dužnina ji jako vždy nakazila mrchožravým stínem. Deklamujíc své závěrečné repliky tak, aby je všichni slyšeli, se herečka blížila k náruči smrti. Hans Küng: Dobrá smrt?, Vyšehrad 2015. Poslední kniha Hanse Künga mne nepotěšila. Autor obhajuje aktivní euthanasii, tj. čin, při kterém je nevyléčitelný pacient, po svém předchozím souhlasu, usmrcen jinou osobou, např. zdravotníkem. Dobrá smr ť je ten pozitívny prípad dokumentárneho diela, kde sa nestretávame s násilným vtĺkaním vopred utvoreného názoru tvorcu do diváckych hláv, ale máme možnosť počúvať názory všetkých zúčastnených a na základe toho si utvoriť vlastný. Prípadne zistili, že si na nastolené otázky odpovedať nedokážeme, čo ... [ May 21, 2020 ] Proslava na Cetinju 22. 05. 2006. povodom obnove crnogorske nezavisnosti Fokus [ May 21, 2020 ] Miomir Maroš - La Montenegrina Fokus [ May 20, 2020 ] KIC POP HOR - OJ SVIJETLA MAJSKA ZORO Fokus [ May 20, 2020 ] Božidar Proročić - „Torba za strijele" Fokus Dobrá smrt v Ostravě! Vstupenky a informace o nadcházejícím promítání. CineStar Ostrava, sobota 19. 10. 2019. Novinky, lístky, nejnovější info, stejně jako program a vstupenky na nejlepší akce najdete na GoOut. Obsah filmu Dobrá smrt . Musela se dívat, jak její matka umírá na tehdy nediagnostikovatelnou svalovou dystrofii. I tělo dvaasedmdesátileté Janette ochabuje, nemoc rychle postupuje. Rozhodla se, že na rozdíl od matky ze světa odejde důstojně. Ovšem Velká Británie jí legální možnost „dobré smrti" nenabízí....

INFORMACE

AUTOR
Hans Küng
DIMENZE
5,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Dobrá smrt?.pdf

POPIS

Autor se zamýšlí v této své zatím poslední knize, k níž dalo podnět jeho vlastní onemocnění, nad dosavadními texty o vážném ohrožení života. Dospívá k stanovisku, že ,,dobrá smrt“ nemá nic společného se sebevraždou, nýbrž, že znamená lidsky důstojné ukončení života. Otázkám s tím spojeným je věnován i jeho nedávný rozhovor se známou německou moderátorkou Anne Willovou, který vysílala celoněmecká televize. Záznam této relace tvoří první část knihy. Následují úvahy a reakce posluchačů a na ně navazuje závěrečný oddíl, shrnující autorův postoj k mezní situaci lidského života.

Chcete si přečíst knihu?Dobrá smrt? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hans Küng. Číst Dobrá smrt? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY