Nervové buňky a jejich svět

Nervové buňky a jejich svět - Miroslav Orel | Dcparkrx.org

...Nervové buňky a jejich svět od Miroslav Orel v KNIHCENTRUM ... Nervové buňky a jejich svět - Miroslav Orel | Knihy Dobrovský ... .CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Neuron, česky nervová buňka, je základní funkční a histologická jednotka nervové tkáně.Jsou to vysoce specializované buňky, schopné přijmout, vést, zpracovat a odpovědět na speciální signály.Přenáší a zpracovávají informace z vnitřního i vnějšího prostředí a tím podmiňují schopnost organismu na ně reagovat.. Neuron jako základní jednotku nervové tkáně ... e-kni ... Nervové buňky a jejich svět levně, cena 266 Kč | Srovnání ... ... .. Neuron jako základní jednotku nervové tkáně ... e-kniha Nervové buňky a jejich svět, autor Miroslav Orel za skvelú cenu 10,59 € zo širokej ponuky najväčšieho e-shopu s e-knihami Rajknih.sk Axon je výběžek nervové buňky sloužící jako informační výstup při přenosu informace mezi neurony nebo mezi neuronem a jinými buňkami (např. buňkami svalu).Z nervové buňky vystupuje typicky jeden axon, který se na svém konci bohatě větví. Axony se dělí na myelinizované a nemyelinizované. Takový axon mají nervové buňky třeba u hlavonožců. Uvádí se, že běžný průměr jejich axonu je 0,6 mm - je jasné, že při takovémto průměru nervových buněk by savci žít svým "dynamickým" životem zdaleka nemohli. Proti zmíněnému neblahému jevu obalují axon Schwannovy buňky. Sympatická - od sympatický, příjemný, živý nebo plný života. Para - znamená proti. Působí proti sympatiku; funkci, kterou sympatikus stimuluje, parasympatikus tlumí a naopak.. Autonomní nervový systém - název vznikl historicky na základě původní představy o dvou nezávislých nervových soustavách (jedna pro pohyb, druhá pro orgány)....

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Orel
DIMENZE
7,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Nervové buňky a jejich svět.pdf

POPIS

Kniha přináší aktuální přehled o světě nervových buněk, které jsou základem složité a komplexní činnosti nervového systému, a tedy i všech duševních dějů a procesů. Seznamuje s jedinečnou stavbou a funkcí těchto buněk, s komunikací a spojením mezi nimi i s nejvýznamnějšími poruchami a možnostmi jejich ovlivnění a léčby.Součástí systematicky strukturovaného textu jsou i četné ilustrace a schémata. Publikace předkládá stručný souhrn základních vědomostí pro studenty a absolventy oborů, které se nervovou činností a duševní oblastí zabývají a pro něž jsou rozsáhlé medicínské publikace příliš detailní a obsáhlé – tedy pro studenty psychologie, pedagogiky, sociální práce, ošetřovatelství, fyzioterapie nebo stomatologie. Také ti, kdo studují medicínu či farmakologii, knihu ocení jako kompendium základních poznatků.

Chcete si přečíst knihu?Nervové buňky a jejich svět ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Orel. Číst Nervové buňky a jejich svět Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY