Střet náboženství: Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století)

Střet náboženství: Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století) - Jean Paul Roux | Dcparkrx.org

...Roux Kniha Střet náboženství - Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7 ... Střet náboženství - Dlouhá válka mezi islámem a ... ... . až 21. století) iba za 17,44 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o. Střet náboženství Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století) Jean-Paul Roux; Jean-Paul Roux . 5,0 . Sledovať autora ... Válka mezi islámem a křesťanstvím, ať už vyhlášená a otevřená, se svými velkými bitvami, dobytými městy, obsazenými zeměmi, vyhlazováním obyvatelstva, nebo skrytá a záludná ... DLOUHÁ VÁLKA MEZI ISLÁMEM A KŘESŤANSTVÍM (7. AŽ 21. STOLETÍ) - zaváděc ... Roux, Jean Paul: Střet náboženství. Dlouhá válka mezi ... ... ... DLOUHÁ VÁLKA MEZI ISLÁMEM A KŘESŤANSTVÍM (7. AŽ 21. STOLETÍ) - zaváděcí cena: 25% sleva platí do 30.4. Střet náboženství - Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století) Roux Jean Paul Kniha Střet náboženství - Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století)(Paul Roux Jean) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. Kupte knihu Střet náboženství (Jean-Paul Roux) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Střet náboženství. Kdo napsal knihu Střet náboženství? Autorem je Jean-Paul Roux. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Kupte knihu Střet náboženství (Jean-Paul Roux) v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Kniha Střet náboženství - Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století)(Paul Roux Jean) za skvělou cenu v internetovém knihkupectví moja-kniha.cz. Objevte i další knihy nejlevnější na internetu. Střet náboženství, Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století) 2015, Rybka Publishers, přeložil Vladimír Čadský, 349 stran, 399 korun Toto soužití, tyto pokojné, ba leckdy přátelské vztahy jen stěží zakrývají jinou skutečnost: lidé, které se už neodvažujeme označovat jako křesťany, jsou v ... Střet náboženství Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století) V současné době snad nemine den, abychom neslyšeli o násilných činech a atentátech spáchaných těmi, jež jsme si navykli nazývat poněkud podivně „fundamentalisty" či „islamisty", ačkoli to jsou jen muslimové zabíjející a umírající pro to, co pokládají za svou víru, svou ......

INFORMACE

AUTOR
Jean Paul Roux
DIMENZE
6,45 MB
NÁZEV SOUBORU
Střet náboženství: Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století).pdf

POPIS

V současné době snad nemine den, abychom neslyšeli o násilných činech a atentátech spáchaných těmi, jež jsme si navykli nazývat poněkud podivně „fundamentalisty“ či „islamisty“, ačkoli to jsou jen muslimové zabíjející a umírající pro to, co pokládají za svou víru, svou svobodu, své tradice, svá práva. Ať si to přiznáváme nebo ne, zdá se, že Západ je dnes s muslimy, a tedy s islámem, ve válečném stavu. Jaký obrázek se nám naskytne, obrátíme-li se do minulosti? Procházíme-li zběžně dějiny, ať už dávné nebo novější, vynořují se před námi všeobecně známé historické události: bitva u Poitiers, křížové výpravy, dobytí Cařihradu, obléhání Vídně, alžírská válka, útok na Světové obchodní centrum v New Yorku a celá řada dalších. Podíváme-li se na ně ovšem blíže, ukazuje se, že všechny jsou jen epizodami jediného konfliktu, který začal v roce 632 a trvá podnes. Neuplynul rok, neuplynul měsíc, ba snad ani týden, kdy by nebyla prolita křesťanská nebo muslimská krev. Neměli bychom našim současníkům připomenout a ukázat, že události, které nás aktuálně zaměstnávají a naší současností tolik otřásají, jsou pouze pokračováním bezmála čtrnáct set let trvajícího konfliktu? Válka mezi islámem a křesťanstvím, ať už vyhlášená a otevřená, se svými velkými bitvami, dobytými městy, obsazenými zeměmi, vyhlazováním obyvatelstva, nebo skrytá a záludná – tato válka je realitou, a to navzdory často připomínanému a leckdy skutečnému přátelství,vzdor dlouhým obdobím příměří a pokojného soužití, bez ohledu na vše, co si křesťané a muslimové vzájemně přinesli a čím se obohatili, a přes vzájemný obdiv, který k sobě kdy chovali. Tato válka vlastně nikdy doopravdy neskončila. Kniha Střet náboženství, která představuje první ucelenou historii střetávání islámského a křesťanského světa, pokrývá téměř čtrnáct století a pojednává o událostech odehrávajících se na čtyřech kontinentech. České vydání knihy je doplněno několika desítkami barevných a černobílých map.

Chcete si přečíst knihu?Střet náboženství: Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean Paul Roux. Číst Střet náboženství: Dlouhá válka mezi islámem a křesťanstvím (7. až 21. století) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY