Mozek a důvěra: aneb Co neurověda říká o morálce

Mozek a důvěra: aneb Co neurověda říká o morálce - Patricia Churchlandová | Dcparkrx.org

...původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot ... Knihy, ktoré sú mojim majákom, keď sa stratím vo svojich ... ... .Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morálka má původ v biologii mozku. Dybbuk Mozek a důvěra. aneb Co neurověda říká o morálce - Patricia Churchlandová . Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nutí znovu promyslet původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot.Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ... Mozek a důvěra: aneb Co nám neurověda říká o morálce ... .Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morálka má původ v biologii mozku. Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nutí znovu promyslet původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot. Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morálka má původ v biologii mozku. V evoluci vyvinutá struktura, procesy a chemie mozku motivují člověka k tomu, aby dbal nejen o svůj život a potřeby, ale ... Mozek a důvěra Churchlandová, Patricia. 4 dny. Naše cena: 302 Kč Mozek a důvěra aneb Co neurověda říká o morálce Autor: ... aneb Co neurověda říká o morálce. ... Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nutí znovu promyslet původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot. Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morálka má původ v biologii mozku. ... Mozek a důvěra - Churchlandová Patricia - Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nutí znovu promyslet původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot. Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morá Carl Alasko: Emoční balast (Zbavte se nevědomé manipulace) Patricia S. Churchlandová: Mozek a důvěra (aneb Co nám neurověda říká o morálce) A. W. Cornell: Síla focusingu (Prúvodce k emočnímu sebeuzdravení) Mihaly Csikszentmihalyi: Flow (Psychológia optimálneho prežívania) Susan David: Emotional Agility (Get Unstuck, Embrace Change and Thrive in Work and Life) Giulio ... Mozek a důvěra aneb Co nám neurověda říká o morálce. Patricia Smith Churchland. Kniha v katalogu Knihovny AV ČR (možnost online rezervace) CHURCHLAND, Patricia Smith. Mozek a důvěra, aneb, Co nám neurověda říká o morálce. Přeložil Radim BĚLOHRAD. Praha: Dybbuk, 2015. ISBN 978-80-7438-115-7. Moralność mózgu : co neuronauka mówi o moralności: Mozek a důvěra, aneb, Co nám neurověda ...

INFORMACE

AUTOR
Patricia Churchlandová
DIMENZE
7,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Mozek a důvěra: aneb Co neurověda říká o morálce.pdf

POPIS

Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nutí znovu promyslet původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot. Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morálka má původ v biologii mozku. V evoluci vyvinutá struktura, procesy a chemie mozku motivují člověka k tomu, aby dbal nejen o svůj život a potřeby, ale také o blahobyt svých blízkých - nejprve potomků, následně svých partnerů, příbuzných a teprve pak dalších lidí. Odloučení a vyloučení ze skupiny způsobují jedincům bolest, společnost druhých naopak přináší potěšení. Výsledky vědeckého bádání nám nyní ukazují, že bude nutné přehodnotit priority, které při vysvětlování původu morálky dáváme náboženství, absolutním pravidlům a čistému rozumu. Odkud se tedy berou lidské hodnoty? Jak se přihodilo, že našemu mozku začalo záležet na ostatních? Jestliže mi geny nastaví mozek tak, aby zajišťoval, že zůstanu naživu, zplodím potomstvo, a předám tak tytéž geny dál, jak jej mohou zároveň nastavit tak, aby mu záleželo i na ostatních? Jsou morální hodnoty ryze lidským specifikem, nebo je možné tvrdit, že morálku mají i zvířata? Na tyto a mnohé další otázky se Churchlandová snaží odpovědět. Krátce po svém vydání kniha získala nejvyšší ocenění v oboru biologických věd, biomedicíny a neurovědy udělované Asociací amerických nakladatelů.

Chcete si přečíst knihu?Mozek a důvěra: aneb Co neurověda říká o morálce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Patricia Churchlandová. Číst Mozek a důvěra: aneb Co neurověda říká o morálce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY