Brno – moravský Manchester

Brno – moravský Manchester - Andrea Březinová, | Dcparkrx.org

...ledková listina. Pořadí ... Brno - moravský Manchester Autor: Březinová, Andrea a Zapletal, Tomáš Nakladatel: Moravská galerie v Brně EAN: 9788070272770 ISBN: 978-80-7027-277- Popis: 1× kniha, brožovaná, 153 stran, česky Rozměry: 20,2 × 26,8 cm Rok vydání: 2014 (1 ... Brno - moravský Manchester | kniha - iUmeni.cz ... . vydání) O to více mě překvapilo, že je kniha dokladem skutečných dějin Brněnska a zároveň i průvodcem výstavy Brno - moravský Manchester, která probíhala v roce 2015 v Moravské galerii. Historie, na kterou si dnes již nikdo nevzpomene, přestože se jednalo o etapu, za které se zformovala podoba Brna tak, jak jej známe dnes. Expozice "Brno — moravský Manchester― s příznačným podtitulem "250 let metropole textilního průmyslu ― představí fenomén ... POZNEJTE MORAVSKÝ MANCHESTER | Go To Brno ... . Historie, na kterou si dnes již nikdo nevzpomene, přestože se jednalo o etapu, za které se zformovala podoba Brna tak, jak jej známe dnes. Expozice "Brno — moravský Manchester― s příznačným podtitulem "250 let metropole textilního průmyslu ― představí fenomén Brna, kterému se přezdívalo pro jeho vysoce kvalitní vlnařskou produkci moravský Manchester. Ukáže urbanistické proměny související s budováním textilního průmyslu v několika lokalitách (Cejl, Tkalcovská, Dornych, Trnitá, Křenová ... Brno přivítalo členy rodin, jejichž předkové budovali moravský Manchester. 19. květen 2017 (ik) - Setkání potomků německých židovských rodin Löw-Beer, Tugendhat a Stiassni se uskutečnilo v pátek večer v Rytířském sále Nové radnice. Brno - moravský Manchester. 250 let metropole textilního průmyslu. Výstava představí brněnský textilní průmysl (vlnařství) a fenomén Brna, kterému se přezdívalo moravský Manchester. Pozornost soustředíme n...

INFORMACE

AUTOR
Andrea Březinová,
DIMENZE
6,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Brno – moravský Manchester.pdf

POPIS

Komplexnost tématu textilního průmyslu v Brně jsme vyjádřili několika tématy, která aditivním principem celou výstavu skládají. Prvním tématem je město jako takové, především jeho průmyslová architektura a urbanismus, dalším je textilní produkce, ve své škále, specifiku a marketingu, a k výrobě průmyslových výrobků sloužící fabrika. Další témata patrně nejsou natolik očekávaná, nebo nutná a více se vztahují k předmětu našeho zájmu. Jsou to inspirace, které v brněnském prostředí daly vzniknout konkrétní tovární produkci a její tvarové a materiálové specifičnosti. Nositelem inspirací byla rovněž dobová média a místní institucionální zázemí, jež toto téma spoluvytváří. A konečně tématem posledním, je zánik. Budování, krize a opětovné konjunktury průmyslu mohou dle konkrétních okolností končit i zánikem celých odvětví. V Brně se tak stalo v několika časových etapách a několika způsoby.

Chcete si přečíst knihu?Brno – moravský Manchester ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrea Březinová,. Číst Brno – moravský Manchester Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY