Zánik Titaniku

Zánik Titaniku - Hans Magnus Enzensberger | Dcparkrx.org

...avla Novotného v letošním roce. Krátký úryvek zveřejňujeme se svolením překladatele ... Rambo Amadeus - Wikipedia ... . 14. dubna roku 1912 se v severním Atlantiku zkřížily dráhy dvou gigantů. Prvním byl ledový kolos, který se do těchto končin dostal ze západního pobřeží Grónska. Druhým byl zbrusu nový zaoceánský parník, jehož jméno se stalo symbolem sebejistoty, jež… Eseje - Enzensberger Hans Magnus . Básník, prozaik, překladatel, publicista, dramatik a scénárista Hans Magnus Ensensberg ... Soudný Den Planety Země - YouTube ... . Básník, prozaik, překladatel, publicista, dramatik a scénárista Hans Magnus Ensensberger patří již po několik desetiletí mezi nejpozoruhodnější a také nejznámější osobnosti německé literatury.Kniha přináší ukázku jeho brilantních a velmi oceňovaných esejů v překladu Jiřího Stromšíka. Zánik Titaniku autor: Enzensberger Hans Magnus doporučená cena: 299 Kč naše cena:251Kč Zánik pražského ghetta aneb Nezapomenutelný večer doktora Preiningera autor: Veselý Josef, Hrubý Dan, doporučená cena: ... Enzensbergerova básnická skladba poprvé vyšla v roce 1978 v nakladatelství Suhrkamp. Zánik Titaniku vychází z pradávného alegorického obrazu světa jako lodi....

INFORMACE

AUTOR
Hans Magnus Enzensberger
DIMENZE
9,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Zánik Titaniku.pdf

POPIS

Enzensbergerova básnická skladba poprvé vyšla v roce 1978 v nakladatelství Suhrkamp. Zánik Titaniku vychází z pradávného alegorického obrazu světa jako lodi.Enzensberger však tuto alegorii posouvá dál, a to už tím, že ji přenáší na legendární zaoceánský parník, který se stal pochmurným symbolem moderní doby. Postupná zkáza představuje průchozí gradační osu díla: První zpěv otevírá skladbu „diskrétní“ trhlinou v lodním trupu, následně, krok za krokem, autor popisuje plíživý začátek a průběh katastrofy i postupující paniku. Motiv zániku se však nevztahuje pouze na Titanik jako takový, ale je východiskem pro bohatou asociační síť a rafinovanou textovou montáž. Zánik zde vystupuje v mnoha podobách a souvislostech – od pradávných obrazů apokalypsy v podání umbrijských malířů přes zřetelné narážky na zánik Třetí říše, až po autorův deziluzivní pobyt na komunistické Kubě či „současný“ pobyt v Berlíně. Enzensberger bilancuje, a to jak autobiograficky, tak i z hlediska světových dějin. Dávná brantovská Loď bláznů jde ve všech svých podobách nevyhnutelně ke dnu, se všemi svými pasažéry, třídami (cestovními i společenskými) i luxusním vybavením.

Chcete si přečíst knihu?Zánik Titaniku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hans Magnus Enzensberger. Číst Zánik Titaniku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY