Mozek a důvěra: aneb Co nám neurověda říká o morálce

Mozek a důvěra: aneb Co nám neurověda říká o morálce - Patricia Churchlandová | Dcparkrx.org

...lka má původ v biologii mozku. ... Mozek a důvěra: aneb Co nám neurověda říká o morálce Patricia Churchlandová Nakladatel: Dybbuk 2015 Název: Mozek a důvěra aneb Co neurověda říká o morálce ... Knižní tipy pro Týden mozku 2018 - Knihovna Akademie věd ČR ... . Autor: Patricia Churchlandová. Titul je zařazen do žánrů: Populárně naučná › Medicína, zdraví; ISBN: 978-80-7438-115-7. EAN: 9788074381157. Objednací kód: NA250996 KAPITOLA Starost a starost o druhé 33 4. KAPITOLA Spolupráce a důvěra 64 5. KAPITOLA V síti: geny, mozek a chování 91 6. ... Rejstřík 251 . Title: Mozek a důvěra aneb Co neurověda říká o morálce Subject: 323502967 Created Date: 8/21/ ... Mozek a důvěra: aneb Co nám neurověda říká o morálce ... . KAPITOLA Spolupráce a důvěra 64 5. KAPITOLA V síti: geny, mozek a chování 91 6. ... Rejstřík 251 . Title: Mozek a důvěra aneb Co neurověda říká o morálce Subject: 323502967 Created Date: 8/21/2015 9:36:59 AM ... Dybbuk Mozek a důvěra. aneb Co neurověda říká o morálce - Patricia Churchlandová . Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nutí znovu promyslet původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot.Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morálka má původ v biologii mozku. V evoluci vyvinutá struktura, procesy a chemie mozku motivují člověka k tomu, aby dbal nejen o svůj život a... Zobrazit celý text Mozek a důvěra aneb Co neurověda říká o morálce Dybbuk Mozek a důvěra. aneb Co neurověda říká o morálce - Patricia Churchlandová . Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nut...

INFORMACE

AUTOR
Patricia Churchlandová
DIMENZE
11,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Mozek a důvěra: aneb Co nám neurověda říká o morálce.pdf

POPIS

Kniha Mozek a důvěra přináší zcela nové vysvětlení základů morálky, což nás nutí znovu promyslet původ jedné z našich nejuctívanějších hodnot. Průkopnice neurofilozofie Patricia Churchlandová ukazuje, že morálka má původ v biologii mozku. V evoluci vyvinutá struktura, procesy a chemie mozku motivují člověka k tomu, aby dbal nejen o svůj život a potřeby, ale také o blahobyt svých blízkých - nejprve potomků, následně svých partnerů, příbuzných a teprve pak dalších lidí. Odloučení a vyloučení ze skupiny způsobují jedincům bolest, společnost druhých naopak přináší potěšení. Výsledky vědeckého bádání nám nyní ukazují, že bude nutné přehodnotit priority, které při vysvětlování původu morálky dáváme náboženství, absolutním pravidlům a čistému rozumu. Odkud se tedy berou lidské hodnoty? Jak se přihodilo, že našemu mozku začalo záležet na ostatních? Jestliže mi geny nastaví mozek tak, aby zajišťoval, že zůstanu naživu, zplodím potomstvo, a předám tak tytéž geny dál, jak jej mohou zároveň nastavit tak, aby mu záleželo i na ostatních? Jsou morální hodnoty ryze lidským specifikem, nebo je možné tvrdit, že morálku mají i zvířata? Na tyto a mnohé další otázky se Churchlandová snaží odpovědět. Krátce po svém vydání kniha získala nejvyšší ocenění v oboru biologických věd, biomedicíny a neurovědy udělované Asociací amerických nakladatelů.

Chcete si přečíst knihu?Mozek a důvěra: aneb Co nám neurověda říká o morálce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Patricia Churchlandová. Číst Mozek a důvěra: aneb Co nám neurověda říká o morálce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY