Duchovní smysl člověka dnes

Duchovní smysl člověka dnes - Miloš Raban | Dcparkrx.org

... ruch, jenž ke Karlovu mostu již neodmyslitelně patří ... Duchovní hudba - Wikipedie ... . V legendě o Bruncvíkovi je skryté poselství a poznání, jde o skrytý příběh o mystické cestě, příběh o duchovní proměně člověka hledajícího „božské" světlo. Tento vývoj vedl ke stále větší duchovní nesamostatnosti lidí. Protože se vytratil vnitřní smysl člověka rozeznávat ve světle vyššího poznání pravdu od lži, dobré od špatného, správné od nesprávného, byli lidé ve velké míře ovlivnitelní míněním druhých a stali se na něm závislí. Člověka však zachvátila touha "hospodařit" si ve sv ... Duchovní smysl člověka dnes - Miloš Raban | KOSMAS.cz ... ... . Člověka však zachvátila touha "hospodařit" si ve světě podle svého. A tu mu začínají některé věci (zvířata, rostliny, materiál) překážet, „lézt na nervy". Časem setoupí tato neodůvodněná nenávist ze zářivých obalů duše do imunitní soustavy a manifestuje se agresivní alergickou reakcí. Koučování je dnes pojem, který není spojen pouze sportem. Je tím nazýváno skoro všechno. Možná proto láká i odrazuje. Téměř každý se dneska totiž představuje jako kouč a nabízí koučování v těch nejrůznějších oblastech, ale jen s některými to má doopravdy smysl. Čert, aby se v nich vyznal. Duchovní život. Duchovní život a duchvoní poznání je důležité pro osobní rozvoj každého člověka. Naše duše zde musí překonávat překážky a úkoly, přičemž s duchovním poznáním je jejich plnění mnohem snazší a snáze pochopitelné....

INFORMACE

AUTOR
Miloš Raban
DIMENZE
3,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Duchovní smysl člověka dnes.pdf

POPIS

Autor, docent filosofie na Pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci, v této obsáhlé práci analyzuje různé badatele v oblasti psychologie a psychiatrie především z hlediska jejich zkoumání a řešení závažných psychických problémů, plynoucích u nemocných z jejich nedostatečného řešení základních osobních problémů, např. smyslu života. Z tohoto hlediska si zvláště všímá přístupu psychoanalytiků – S. Freuda a C. G. Junga. Ukazuje zároveň na významný podíl této problematiky ve vnitřním životě člověka. Vodítko při cestě k výslednému řešení mu často poskytuje židovský myslitel V. F. Frankl, jehož dílo, u nás z řady překladů známé, obzvlášť hluboko rozebírá. Práce se ovšem nevyčerpává pouze analýzou názorů cizích, ale ukazuje i autorův zásadní přístup, založený na aplikaci křesťanského učení. Kniha zároveň poskytuje poučení o řadě badatelů a myslitelů, u nás dosud málo známých či neznámých, především z německé jazykové oblasti.

Chcete si přečíst knihu?Duchovní smysl člověka dnes ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Raban. Číst Duchovní smysl člověka dnes Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY