Fantazie a poslušnost

Fantazie a poslušnost - Dorothee Sölle | Dcparkrx.org

... narodili ve stejný den jako ty. Legie vyžadovala tvrdou disciplínu a poslušnost ... Dorothee Sölleová - Wikipedie ... . Za to se o vojáka zcela postarala. Vedle jídla, ošacení a ubytování mu byl vyplácen i žold. Základní útočnou zbraní vojáka římských legií bylo vrhací kopí, poboční zbraní pak krátký meč s listovou čepelí. Vystřihovánka římského vojáka je určena jak rozsahem, tak způsobem provedení především těm ... Rodič Kozoroh je zodpovědný, k výchově přistupuje seriózně. Očekává p ... Fantazie a poslušnost - Knihkupectví Luxor ... ... Rodič Kozoroh je zodpovědný, k výchově přistupuje seriózně. Očekává plnění pravidel, kázeň a poslušnost. Je ambiciózní a má s dítětem velké plány. Počítá s tím, že dítě získá akademické tituly. Má potíže vyjádřit city a náklonnost. Dítě pochválí jen za splnění úkolu. 32+ Stalo se to v době nedávno minulé, to ještě za železo dával Ruda z vedlejší vesnice peníze pěkně na ruku a neptal se nás, kde jsme to našli. Moc dobře věděl, že to byla čórka, co by taky čekal od dvou cikánů nechvalné pověsti, ale kšeft je kšeft. Můj spolupachatel Tomáš, který měl přezdívku Torpédo, byl můj kámoš už od dětství, kdy jsme spolu ... Krom WH knih načítám i jiné knihy, mohl bych třeba knihy Velký rozvod od C. S. Lewise, která je fantaskním vyprávěním o nebi a peklu, či knihu od D. Sölle - Fantazie a poslušnost, která se zabývá etickými otázkami očima evangelické teoložky. Na křídlech fantazie Úvod » Znamení zvěrokruhu » Kozoroh 22.12. - 20.1. Kozoroh 22.12. - 20.1. 12. 2. 2013 . JAK POZNÁME KOZOROHA ... toto místo je stejně čelo stolu. Bude vyžadovat úctu a poslušnost a trvat na dodržování povinností a kázně. Ale oplatí to upřímnou oddaností, dokonce sebeobětováním, a pravděpodobně ......

INFORMACE

AUTOR
Dorothee Sölle
DIMENZE
9,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Fantazie a poslušnost.pdf

POPIS

Je s podivem, že se v české překladové literatuře dosud neobjevilo ani jedno z četných děl mimořádně podnětné myslitelky, teoložky a spisovatelky Dorothee Sölle (1929–2003), která působila jako profesorka systematické teologie nejen v rodném Německu, ale více než dvanáct let také na Union Theological Seminary v New Yorku. Svým zaměřením a bytostnou angažovaností v teorii i praxi měla velmi blízko k řadě myslitelů a tvůrců: k Františku z Assisi, Mahátmá Gándhímu, Albertu Schweitzerovi, Dietrichu Bonhoefferovi, Paulu Tillichovi… Její tvorba je rozsáhlá i co do témat a žánrů: od odborných teologických a filosofických spisů přes meditativní literární eseje až po řadu sbírek poezie.Knížka Fantazie a poslušnost (Phantasie und Gehorsam. Überlegungen zu einer künftigen christlichen Ethik, 1968) je zásadní kritikou poslušnosti jako přední křesťanské hodnoty. D. Sölle zkoumá historické vzorce poslušnosti a útlaku, dokládá, že bezpodmínečná poslušnost v politice, náboženství i lidských vztazích vede ke katastrofě, a nabízí model trvalé, důvěryplné „tvůrčí neposlušnosti“, která přináší osvobození. Odkazuje přitom na Ježíše, který svou pozemskou službu podřídil Boží vůli, nikoli mocenským institucím, a připomíná, že k takové revoluční odpovědi jsme povoláni i my.

Chcete si přečíst knihu?Fantazie a poslušnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dorothee Sölle. Číst Fantazie a poslušnost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY