České hrady, zámky a tvrze III.: Jižní Čechy

České hrady, zámky a tvrze III.: Jižní Čechy - Franz Alexander Heber | Dcparkrx.org

...ch hradech Böhmens Burgen, Vesten und Bergslösser z poloviny 19 ... České hrady, zámky a tvrze III od 753 Kč - Heureka.cz ... . století. Cyklus je uspořádán na rozdíl od původního německého vydání do pěti svazků po jednotlivých krajích. Kam na výlet - Severní Čechy - Hrady, zámky, tvrze a rozhledny Hrad Bezděz (Česká Lípa) - zřícenina Hrad Bezděz je národní kulturní památka, jeden z nejvýznamnějších raně gotických hradů v Čechách, královský hrad ze 13. stol. Tvrze středních Čech. Praha: Středisko státní pamá ... Hrady a zámky, zříceniny, tvrze - Severní Čechy- Vyletnik.cz ... . stol. Tvrze středních Čech. Praha: Středisko státní památkové péče a ochrany přírody Středočeského kraje, 1984. 100 s. POUROVÁ, Renata. Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Jihočeský kraj. České Budějovice: Herbia, 2006. 472 s. ISBN 80-239-7724-5. Související články. Tvrziště; Pevnost; Hrad Tvrze, hrady a zámky Jižních Čech - Daniel Kovář, Martina Sudová . Jižní Čechy jsou vyhledávanou turistickou oblastí. Zájemci o historické památky zde naleznou hustou síť hradů, zámků i drobnějších panských sídel. V první desítce nejnavštěvovanějších míst Jihočeského kraje najdete vše, co je pro jižní Čechy typické: hrady i zámky, muzea, zoologické zahrady i úzkokolejku, která se vine krajinou České Kanady. První tři příčky patří hradu a zámku Český Krumlov, Stezce korunami stromů v Lipně nad Vltavou a zámku Hluboká....

INFORMACE

AUTOR
Franz Alexander Heber
DIMENZE
7,47 MB
NÁZEV SOUBORU
České hrady, zámky a tvrze III.: Jižní Čechy.pdf

POPIS

Další díl proslulého a sběratelsky ceněného sedmisvazkového díla o českých hradech Böhmens Burgen, Vesten und Bergslösser z poloviny 19. století. Cyklus je uspořádán na rozdíl od původního německého vydání do pěti svazků po jednotlivých krajích. Důraz je kladen na vysokou kvalitu reprodukce nádherných rytin, pro které je toto dílo obzvlášť ceněno. Vedle krátkých charakteristik objektů menšího významu, ať už hrádků plnících strážní funkci (Kunžvart) či tvrzí nižší šlechty, jsou zde obsáhle popsány památky prvořadé důležitosti - Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Landštejn a Zvíkov. Zvláště Jindřichovu Hradci věuje autor z osobních důvodů značnou pozornost, takže pasáže s jeho popisem a dějinami tvoří podstatnou část celého svazku.

Chcete si přečíst knihu?České hrady, zámky a tvrze III.: Jižní Čechy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Franz Alexander Heber. Číst České hrady, zámky a tvrze III.: Jižní Čechy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY