Osudové osmičky v našich dějinách

Osudové osmičky v našich dějinách - František Emmert | Dcparkrx.org

...eskoslovenska osudové, obsahuje ve svém datu číslici osm: Mnichovská konference v roce 1938, „vítězný" únor 1948, srpnová okupace v roce 1968 či tzv ... Kniha: Osudové osmičky v našich dějinách (František Emmert ... ... . sametová revoluce v roce 1989… Kniha vychází ve spolupráci s Českou televizí a jejím cyklem pořadů Osudové osmičky v našich dějinách. Pouze ve 20. století existoval na mapě Evropy pozoruhodný, územně podlouhlý státní útvar s názvem složeným ze dvou slov: Československo. Ačkoli byla jeho historie relativně krátká, stačily ji poznamenat snad ... Kniha: Osudové osmičky v našich dějinách - František Emmert. Fungujeme! V ... Osmičky v českých dějinách ... . Ačkoli byla jeho historie relativně krátká, stačily ji poznamenat snad ... Kniha: Osudové osmičky v našich dějinách - František Emmert. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Osudové osmičky v našich dějinách Muzeum v knize. František Emmert. Kniha vychází ve spolupráci s Českou televizí a jejím cyklem pořadů Osudové osmičky v našich dějinách. Pouze ve 20. století existoval na mapě Evropy pozoruhodný, územně podlouhlý státní útvar s názvem složeným ze dvou slov: Československo ... Učitel v úvodu vyučovací hodiny vyzve žáky, aby jmenovali významné „osudové osmičky" v našich dějinách. Jednotlivé letopočty + události zapisuje učitel nebo žáci na tabuli (metoda brainstorming). Návodnými otázkami vede žáky, aby na seznamu letopočtů objevili všechny podstatné „osudové osmičky". Osudové osmičky v...

INFORMACE

AUTOR
František Emmert
DIMENZE
3,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Osudové osmičky v našich dějinách.pdf

POPIS

Pouze ve 20. století existoval na mapě Evropy pozoruhodný, územně podlouhlý státní útvar s názvem složeným ze dvou slov: Československo. Ačkoli byla jeho historie relativně krátká, stačily ji poznamenat snad všechny dramatické zvraty, události, tendence i historické etapy, které ve 20. století zasáhly evropský kontinent. Osudovými se mu staly zejména roky končící pověstnou „osmičkou“. Otevíraly nebo uzavíraly dějinné etapy a přinášely s sebou dalekosáhlé zvraty. Právě těm je věnována pozornost v této publikaci.32 vyjímatelných faksimilií historických dokumentůVezměte do rukou např. proklamaci Mým národům, text Martinské deklarace slovenského národa, rozložte si plakát volající po obraně republiky v roce 1938, projděte si hlášení ministerstva vnitra o dění v Praze 25. února 1948, jednotnou kandidátku Národní fronty v květnových volbách v roce 1948, prohlédněte si pozvánku do československého pavilonu v Bruselu na Expo 58, výzvu Národního shromáždění (parlamentu) vojákům pěti okupačních armád Varšavské smlouvy z 23. srpna 1968, tajnou zprávu předsednictva ÚV KSČ o opatření vlády k „normalizaci situace“ a řadu dalších archivních materiálů.13 dobových rozhlasových nahrávek na CDPoslechněte si např. komentář k přijetí mnichovské dohody z 30. září 1938, projev Klementa Gottwalda na Václavském náměstí z 25. února 1948, reportáž ze soudního procesu s Miladou Horákovou z června 1950, projev prezidenta Ludvíka Svobody před odletem do Moskvy z 23. srpna 1968, pozdrav kosmonauta Vladimíra Remka z oběžné dráhy z března 1978 a další nahrávky.Přes 150 dobových fotografií a doprovodné mapyPoznejte dobu zachycenou na unikátních snímcích tak, jak ji viděli její současníci. Kniha je doplněná také řadou map, které zachycují územní vývoj Československa v celých jeho dějinách.

Chcete si přečíst knihu?Osudové osmičky v našich dějinách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Emmert. Číst Osudové osmičky v našich dějinách Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY