Po stopách Ježíše

Po stopách Ježíše - Peter Walker | Dcparkrx.org

...eriály pro všechny generace!. Jsme nezisková organizace, která pomáhá šířit evangelium po celé ČR ... PO STOPACH JEZISA KRISTA. - YouTube ... . Pravidelně tiskneme materiály s křesťanskou tématikou, výukové pomůcky pro učitele v křesťanských školách a nejrůznější letáky pro potěšení, ujištění nebo povzbuzení v těžkých životních situacích. Naše další cesta vedla po stopách Ježíše, kdy nesl svůj kříž, zastavovali jsme se u jednotlivých zastavení, v hlavě si vybavovali naše znalosti o jeho posledních chvílích života. Uvědomovali jsme si, umocněni atmosférou, že zde asi soužití všech křesťanských církví není j ... Cesta Jordánskem- po stopách Ježíše až do ráje neplavců ... ... . Uvědomovali jsme si, umocněni atmosférou, že zde asi soužití všech křesťanských církví není jednoduché. Kniha: Po stopách Ježíše ilustrovaný průvodce Svatou zemí - Peter Walker. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny....

INFORMACE

AUTOR
Peter Walker
DIMENZE
11,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Po stopách Ježíše.pdf

POPIS

Smím-li říci několik slov za sebe, bylo vzrušující shromáždit v této knize plody mnohaletého doprovázení poutníků po této zemi, akademického výzkumu i přednášek o Ježíšově působení v biblickém kraji.(z předmluvy autora)Tato kniha je zamýšlena jako historický cestopis po Svaté zemi, po posvátných místech, jimiž procházel Ježíš Kristus a jeho učedníci. Krok za krokem je následujeme na jejich cestě z Galileje do Jeruzaléma a prožíváme s nimi události, které změnily dějiny západní civilizace. Autor se při líčení jejich putování přidržuje Bible, zejména Lukášova evangelijního popisu dění, ale čerpá i z nejlavnějšího historika a znalce té doby, Josepha. Strhující příběh oživují popisy biblických míst tak, jak vypadají dnes. Za místy, o nichž publikace hovoří, leží příběh a za tímto příběhem stojí záhadná postava - pravděpodobně nejslavnější postava, která kdy do této oblasti vkročila. Ježíš zůstává svým způsobem už od prvního století po Kr. pouhým stínem.Lidé často navštěvují tyto končiny v naději, že se o tomto člověku dozví něco víc, ale někdy se mohou vrátit zpátky domů trpce zklamaní, neboť na rozdíl od velkých stavitelů, jako byl Herodes Veliký, nezanechal Ježíš po sobě žádné fyzické pozůstatky, které bychom mohli v této oblasti nebo kdekoli jinde na světě spatřit nebo se jich dotknout. Sám Ježíš také velmi pravděpodobně nikdy nic nenapsal. Jeho opakem byla v tomto směru jiná postava prvního století z této oblasti - Josephus. Co však skutečně máme, jsou plné čtyři zprávy o jeho životě a učení, sepsané v rozmezí asi jedné generace. Tato evangelia, mnohem kratší než Josephovy spisy (a napsaná autory, mnohem méně se starajícími o své vlastní ospravedlnění), jsou stručná a výrazně věcná. Evangelisté se soustřeďují výhradně na svůj námět, odhodláni udělat všechno, co je v jejich silách, aby v nich ona nedávná historická postava ožila. Publikace je doplněna o řadu zajímavých dokumentárních fotografií a přehledných map.

Chcete si přečíst knihu?Po stopách Ježíše ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter Walker. Číst Po stopách Ježíše Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY